فرزانه تشریح كرد

روند تخصیص اعتبارات برای اتمام پروژه های عمرانی

روند تخصیص اعتبارات برای اتمام پروژه های عمرانی

سیاسی: به گزارش سیاسی، یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که مشکل تخصیص اعتبارات برای اجرای پروژه های عمرانی به علت برخی اعمال نظرها در کمیته تخصیص استان ها و کشور است و اینکه توزیع اعتبارات در وزارت خانه ها و ادارات کل استان ها برپایه شاخص ها صورت نمی گیرد.


ولی الله فرزانه در گفتگو با ایسنا، در توضیح روند تخصیص اعتبارات پروژه های عمرانی اظهار نمود: خزانه اول باید اعتبارات اجتناب ناپذیرها همچون حقوق و یارانه ها را پرداخت کند و بعد سایر موارد همچون پروژه های عمرانی تخصیص پیدا می کند؛ تخصیص پروژه های عمرانی هم با نظر وزارت خانه ها بوده و برپایه پیشرفت پروژه ها صورت می گیرد.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: در این بین متاسفانه در توزیع اعتبارات عمرانی اعمال نظرهایی وجود دارد ازاین رو انتقاد و گلایه برخی اینست که کمیته تخصیص در استان ها و کل کشور سلیقه ای رفتار می کند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت خانه ها نقش زیادی در تخصیص اعتبارات پروژه های عمرانی دارند، اظهار داشت: وزارت خانه ها در کل کشور و ادارات کل در استان ها پیشرفت پروژه ها را بررسی نموده و برپایه آن اعتبارات را تخصیص می دهند.
فرزانه در رابطه با راهکار حل مشکل تخصیص اعتبارات پروژه های عمرانی اظهار نمود: مشکل اول اینست که توزیع اعتبارات برپایه شاخص ها صورت نمی گیرد و این توزیع در وزارت خانه ها و ادارات کل با اشکال مواجه می باشد. بنابراین ما از نظر قانونی مشکلی نداریم و تنها مشکل در اعمال سلیقه ها و نظرات است که آن هم در حد کم بوده و انتظار می رود رفع گردد.
منبع:

1402/02/09
10:15:29
5.0 / 5
429
تگهای خبر: برنامه , شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل