به میزبانی وزارت دادگستری انجام شد

یک نشست درباره ی مدیریت پسماند و تاثیر آن بر حقوق شهروندی

یک نشست درباره ی مدیریت پسماند و تاثیر آن بر حقوق شهروندی

سیاسی: سیاسی: نشست هم اندیشی مدیریت پسماند و تاثیر آن بر حقوق شهروندی با حضور وزیر دادگستری و نمایندگان دستگاه های اجرائی مرتبط اجرا شد.به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، امین حسین رحیمی وزیر دادگستری در این جلسه گفت: وزارت دادگستری در زمینه کودکان زباله گرد و حقوق شهروندی وظیفه هماهنگی و هم افزایی بین دستگاه های ذیربط مدیریت پسماند را برعهده دارد.

رحیمی با اشاره به این که وضعیت فعلی مدیریت پسماند زیبنده چهره شهر نیست و در مواردی ناقض حقوق شهروندی بشمار می رود اظهار داشت: باتوجه به تاثیر نحوه مدیریت پسماندها در بهداشت شهری، انتقال و گسترش بیماریها و ورود کودکان کار به این عرصه، لازم است ضمن ایجاد انسجام و هم افزایی بین دستگاه های ذیربط، درباب گرفتن ضمانت اجرائی و برخورد قاطع با متخلفان از ظرفیت دستگاه قضایی نیز بهره برد.

وزیر دادگستری همین طور با تأکید بر لزوم نظارت بر شرکتهای طرف قرارداد با شهرداری درباب جمع آوری پسماندها، بر اجرای قانون تفکیک زباله و مدیریت پسماند از مبدا اصرار کرد.

عسکر جلالیان معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری نیز در این جلسه با اشاره به این که امروزه روشهای سنتی دفع پسماند منسوخ شده است گفت: گردش مالی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومانی پسماندها موجب جذب افرادسودجو و به کارگیری کودکان کار در این عرصه شده است که می بایست با همکاری همه دستگاه های ذیربط با تفکیک زباله از مبدا و استفاده از روشهای نوین در این خصوص اقدامات لازم را انجام داد.

این نشست با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط همچون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، دادستانی، فراجا، دفتر مطالعات زیربنایی مرکز پژوهش های مجلس، و... انجام شد.

منبع:

1402/02/06
12:28:26
5.0 / 5
488
تگهای خبر: سازمان , قرارداد , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل