الحاق بیش از 200 پهپاد راهبردی به ارتش

الحاق بیش از 200 پهپاد راهبردی به ارتش

سیاسی: آیین الحاق بیش از 200 فروند پهپاد راهبردی که توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری ارتش طراحی و تولید شده با حضور فرمانده کل ارتش، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جانشین ستادکل نیروهای مسلح در چند منطقه از کشور انجام شد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، طی مراسمی در چند منطقه از کشور و با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ نصیرزاده جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، فرماندهان نیروهای چهارگانه ارتش و وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و برخی از مسئولان کشوری و لشکری، مراسم تحویل دهی بیش از ۲۰۰ فروند انواع پهپادهای راهبردی برد بلند که توسط وزرات دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری ارتش طراحی و تولید شده، انجام شد.
دراین مراسم انواع پهپادهای راهبردی از قبیل ابابیل ۵ و ابابیل ۴، آرش، جت کرار، دهم شهریور، اخگر، سوییچ بلید، هما و پهپادهای دریاپایه و عمودپرواز با ماموریت های متفاوت شناسایی، انهدامی، شناسایی رزمی، ضد رادار، پرسه زن، رهگیری هوایی، مقابله با اهداف متحرک و ثابت همین طور با خاصیت سطح مقطع راداری پایین به سازمان رزم ارتش ملحق شد.
این پهپادها با تغییرات در سامانه پیش ران و سامانه هدایت، کنترل و ناوبری به موشک های هوا به هوا، هوا به سطح، بمب های دورایستا و هواپایه هوشمند و سامانه جنگ الکترونیک تجهیز شده و آماده اجرای ماموریت های خاص، موفق و کامل با خاصیت های پنهان کاری و افزایش برد هستند.
افزایش چند برابری پهپادهای ارتش در امتداد ارتقای توان و آمادگی رزمی در دستور کار مشترک ارتش و وزارت دفاع قرار گرفته و مسیر طراحی و تولید انواع پهپادها متناسب با تهدیدات و نیازهای راهبردی و عملیاتی ادامه دارد.
این پرنده های بدون سرنشین هدایت پذیر الحاقی به سازمان رزم ارتش جمهوری اسلامی ایران، قسمتی از قرارداد و همکاری متقابل ارتش و وزارت دفاع است که ضمن افزایش عمق شناسایی و پایش های مرزی، سبب ارتقای توان رزم و قدرت انهدامی ناوگان پهپادی ارتش در مقابله با اهداف دور دست شده است.
منبع:

1402/01/31
14:43:34
5.0 / 5
404
تگهای خبر: ارتش , ایران , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل