نماینده خاش:

استان سیستان وبلوچستان با تنش آبی جدی روبروست

استان سیستان وبلوچستان با تنش آبی جدی روبروست

به گزارش سیاسی، نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: تنها با گذشت ۲۰ روز از سال استان سیستان و بلوچستان با تنش آبی روبرو شده و الان ۷۰ درصد شهرستان خاش آب نداشته و ۳۰ درصد مابقی هم آب غیر قابل شرب دارند.


اسماعیل حسین زهی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت آب در استان سیستان و بلوچستان، بیان نمود: استان سیستان و بلوچستان با تنش آبی زیادی مواجه می باشد. حالا با وجود این که تنها ۲۰ روز از سال جدید گذشته است در اغلب شهرهای استان با تنش آبی مواجه هستیم و لازم است با جدیت حق آبه استان پیگری شود.
ایشان در ادامه اظهار نمود: حالا در بعضی از شهرهای استان مانند شهرستان خاش، ۷۰ درصد شهر آب ندارد و آن ۳۰ درصد هم که آب دارند، آب غیر قابل شرب است. تنها شهری که در استان از آب معدنی استفاده می نماید شهرستان خاش است.
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: دولت باید اهتمام ویژه ای در تولید آب داشته باشد. ما باید بتوانیم هرچه زودتر برای آبرسانی به مردم و مدیریت منابع آبی تدابیری اتخاذ نماییم. در بودجه ۱۴۰۲ هم اولویت مجلس آب آشامیدنی است و بعد آب کشاورزی مد نظر قرار گرفته است. لازم است که دولت عنایت ویژه ای به شهرهایی مانند خاش داشته باشد.
منبع:

1402/01/23
12:31:36
5.0 / 5
373
تگهای خبر: تولید , دولت , شورا , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل