به منظور تامین نظر شورای نگهبان

مجوز مجلس به دولت برای انتشار ۳۰ همت اوراق جهت تکمیل طرح های نیمه تمام آبی

مجوز مجلس به دولت برای انتشار ۳۰ همت اوراق جهت تکمیل طرح های نیمه تمام آبی

سیاسی: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت مجوز دادند در سال آینده 30 همت اوراق مال اسلامی جهت  تکمیل طرح های نیمه تمام آبی منتشر کند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز مجلس و بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درباب لایحه بودجه ۱۴۰۲ را بررسی نموده و بمنظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاحاتی در بند ی تبصره ۵ لایحه بودجه اعمال کردند.

برمبنای اصلاحات انجام شده در بند ی تبصره ۵؛
1-عبارت «سیصد هزار میلیارد (3۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال» جایگزین عبارت «ششصد هزار میلیارد (600.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال» شد.
2- اجزاء (1)، (2) و(3) این بند حذف شد.
بدین ترتیب بند «ی» به شرح زیر اصلاح شد:
به دولت اجازه داده می شود تا سیصد هزار میلیاردریال در سقف بند «ب» این تبصره، انواع اوراق مالی اسلامی همچون اسناد خزانه اسلامی که منطبق بر قوانین و مقررات و در چهارچوب عقود اسلامی باشد را منتشر و به ردیف درآمدی شماره ۳۱۰۱۰۸ جدول شماره (5) این قانون واریز نماید. این اوراق با رعایت ماده (۳۰) قانون برنامه و بودجه کشور بعد از مبادله موافقتنامه با سازمان برنامه و بودجه کشور جهت راه اندازی و تکمیل طرحهای نیمه تمام مهار و تامین آب کشور با اولویت طرحهای مرزی گرمسیری و سردسیری و طرحهای برق آبی، طرحهای آبرسانی به شهرها و روستاها، طرحهای تامین آب سیستان و بلوچستان و طرحهای زودبازده مهار آب در اختیار شرکتهای وابسته و تابعه وزارت نیرو قرار می گیرد:
در جز 1 این بند که حذف شد آمده بود که مبلغ یکصد هزار میلیارد (100، 000، 000، 000، 000) ریال از اوراق موضوع این بند جهت گسترش زیرساخت های شهرکهای کشاورزی، راه اندازی استخرهای ذخیره آب و انتقال آب الگوی کشت، کشاورزی قراردادی و راه اندازی جاده بین مزارع اختصاص می یابد.
در جز 2 این بند که حذف شد آمده بود که مبلغ پنجاه هزار میلیارد (50، 000، 000، 000، 000) ریال از اوراق موضوع این بند جهت ساخت و تجهیز و تعمیر خوابگاههای دانشجویی متأهلان اختصاص می یابد.
در جز 3 این بند که حذف شد مبلغ یکصد و پنجاه هزار میلیارد (150، 000، 000، 000، 000) ریال از اوراق موضوع این بند به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اولویت تکمیل مدارس خیّرساز و مدارس قابل حمل (کانکسی) و عشایری اختصاص می یابد. سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است گزارش عملکرد این بند را هر سه ماه یک دفعه به دیوان محاسبات کشور و کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات، اقتصادی، کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست، آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ارسال نماید. دیوان محاسبات کشور مکلف است ضمن نظارت بر حُسن اجرای این بند، گزارش اقدامات و عملکرد دستگاههای مذکور متضمن تحقق انجام بموقع تعهدات را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.
همین طور نمایندگان مجلس شورای اسلامی بمنظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاحات عبارتی و ویرایشی را از تبصره ۱ تا تبصره ۵ لایحه اعمال کردند.1401/12/24
13:21:20
5.0 / 5
448
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل