معاون وزیر علوم در پاسخ به سیاسی اعلام كرد

تدوین دستورالعمل بخشودگی دانشجویان درگیر در حوادث اخیر

تدوین دستورالعمل بخشودگی دانشجویان درگیر در حوادث اخیر

سیاسی: به گزارش سیاسی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از برنامه این سازمان برای تدوین دستورالعمل برای بخشودگی دانشجویان درگیر در حوادث اخیر در جهت عفو رهبری اطلاع داد و اظهار داشت: امکان دارد تنبیهات بخش کوچکی از دانشجویان این حوادث باقی بماند.


دکتر داداش پور در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب از تدوین دستورالعمل برای بخشودگی دانشجویان درگیر در حوادث اخیر در سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اطلاع داد و اظهار داشت: ما در این رابطه یک جمع بندی را داشتیم و در جهت این جمع بندی تلاش خواهیم کرد که حداکثر در این هفته به تصمیمی برسیم و نتیجه را به مقامات تصمیم گیرنده اعلام نماییم. به نظر می آید بتوانیم شرایطی را فراهم نماییم که دانشجویان از همان منظومه فکری رهبری در بحث عفو برخوردار شوند.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: هنوز عدد دقیقی برای بخشودگی تعداد دانشجویان خاطی نداریم شاید شرایط بخش کوچکی از دانشجویان درگیر در حوادث اخیر تایید همان شرایط قبلی باشد.
رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: تمامی تلاش ما اینست بخشودگی، تعلیق و تخفیف را برای همه دانشجویان درگیر در حوادث اخیر فراهم نماییم.
معاون وزیر علوم تصریح کرد: امکان دارد درصدی از دانشجویان باشند که آن تنبیهاتی که در حوزه انضباطی برایشان در نظر گرفته شده است باقی بماند، ولی هنوز آمار این دانشجویان معلوم نیست و تلاش کردیم دسته بندی نماییم و متناسب با وضعیت، تصمیماتی بگیریم.
داداش پور اضافه کرد: هنوز هیچ داده مشخصی از دانشجویان نداریم که معلوم کند چه تعداد دانشجویان مشمول تنبیهات هستند. همه تلاش ما اینست بر مبنای منظومه فکری رهبری برای دانشجویان عزیز فرصت را فراهم نماییم تا از شرایط عفو استفاده نمایند.
وی تصریح کرد: کمیته های انضباطی دانشگاه ها نقش خویش را در حوزه عفو یا تخفیف مجازات دانشجویان خاطی ایفا خواهند کرد و این امر شامل دانشجویان دانشگاه آزاد هم خواهد شد؛ به صورت کلی عفو رهبری شامل همه دانشجویان است.
رئیس سازمان امور دانشجویان در انتها اظهار داشت: ما در زمینه موارد فوق به یک دستورالعمل مشخص رسیدیم و تلاش میکنیم این دستورالعمل بزودی اعلام شود؛ امکان دارد دانشجویی داشته باشیم مشمول عفو قوه قضاییه شده باشد.
منبع:

1401/12/07
12:48:11
5.0 / 5
375
تگهای خبر: برنامه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل