آلمان:

کانال های گفتگو میان ایران و کشورهای عربی باید باز بمانند

کانال های گفتگو میان ایران و کشورهای عربی باید باز بمانند

سیاسی: به گزارش سیاسی، سخنگوی وزارت خارجه آلمان با طرح ادعاهایی ضد تهران تصریح کرد که باوجود تنش ها، کانال های گفتگو میان ایران و کشورهای عربی باید باز بمانند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، دنیس کومیتات، سخنگوی وزارت خارجه آلمان در گفت و گو با الشرق الاوسط در اظهاراتی مداخله جویانه اظهار داشت که کشورش تحولات سیاسی ایران در سطح داخلی و خارجی را با نگرانی دنبال می کند.
وی ادعا نمود که نظام ایران تحت فشار شدید مردم خود برای ایجاد گشایش است اما پاسخ این نظام به مردم بوسیله گفت و گو نیست بلکه بوسیله سرکوب و خشونت است.
سخنگوی وزارت خارجه آلمان اظهار داشت که کشورش این اقدامات ایران را به شدت محکوم می کند.
کومیات در ادامه ایران را به دخالت در امور کشورهای منطقه مانند سوریه و عراق متهم کرد.
وی در قسمت دیگری از اظهارات خود اظهار داشت که آلمان نگران تحرکات طولانی مدت هسته ای ایران است و کوشش برای دوری از تنش هسته ای امری لازم است.
سخنگوی وزارت خارجه آلمان اظهار داشت: روشن است که کشورهای عربی خلیج(فارس) نسبت به تهران شک و تردید دارند و آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان در دیدار با فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ بطور تفصیلی درباب این مساله رایزنی کردند. آلمان همچنان به سیاست خود در این خصوص در خصوص به کارگیری دیپلماسی و راهکارهای سیاسی ادامه می دهد و باوجود تنش ها کانال های گفت و گو باید باز بمانند.


منبع:

1401/12/06
13:32:35
5.0 / 5
345
تگهای خبر: ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل