پنتاگون:

از زمان انتقال پهپادهای ایران به روسیه بی اطلاعیم

از زمان انتقال پهپادهای ایران به روسیه بی اطلاعیم

سیاسی: معاون سخنگوی پنتاگون ادعاهایی در خصوص استفاده روسیه از پهپادهای ساخت ایران مقابل اوکراین را تکرار کرد اما اظهار داشت که درباره ی زمان انتقال این پهپادها اطلاع دقیقی ندارد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سابرینا سینگ، معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در یک نشست خبری به سوالات پیرامون روابط نظامی ایران و روسیه و همکاری چین با روسیه در جنگ اوکراین پاسخ داد.
بنابر گزارش وب سایت وزارت دفاع آمریکا، وی در پاسخ به سوالی درباره ی ادعای بی اساس استفاده روسیه از پهپادهای ساخت ایران در حملات مقابل اوکراین و اینکه این هواپیماها چه زمانی به روسیه منتقل شده است؟ اظهار داشت: درباره ی تاریخ و زمان تحویل حمایت های (نظامی) ایران به روسیه، اطلاع دقیقی نداریم.
معاون سخنگوی پنتاگون در ادامه مدعی شد: اما می دانیم که ایران به روسیه - خواه هواپیماهای بدون سرنشین یا سایر قابلیت ها در این جنگ- کمک کرده است و همانطور که می دانید، این رابطه همچنان در میدان جنگ ادامه دارد.
وی همین طور در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه «آیا روسیه به ایران جنگنده تحویل داده است؟» اظهار داشت: من چیزی در مورد جت های جنگنده نمی دانم و شما را برای یافتن پاسخ آن به روسیه ارجاع می دهم.
سابرینا سینگ در بخش دیگری از این جلسه خبری با هشدار درباره ی حمایت چین از جنگ روسیه با اوکراین اشاره کرد که گر همکاری چین با روسیه عمیق تر شود، عواقبی برای آنها وجود خواهد داشت.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، ادعای انتقال پهپادهای ایران به روسیه جهت استفاده در جنگ مقابل اوکراین در حالی بطور مکرر از طرف مقامات غربی و خصوصاً آمریکایی ها تکرار می شود که جمهوری اسلامی ایران و روسیه قویا آنرا رد می کنند.
واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل قبل از این در نشستی در سازمان ملل ارسال سلاح از ایران را اتهامی بی اساس خواند و اظهار داشت که مجموعه صنعتی و نظامی روسیه می تواند بدون کمک گرفتن از دیگران به اهداف خود نائل شود. این در حالیست که صنعت نظامی اوکراین از اساس وجود ندارد و از طرف صنعت غرب تامین می شود.
نبنزیا همین طور گفت: ما تحت تاثیر سخنان شرکای سابق غربی قرار نمی گیریم. آنها می کوشند توجهات را به سمت اتهامات بی اساس درباره ی انتقال سلاح از ایران به روسیه معطوف کنند. ما بارها این بهتان را رد کرده ایم.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان نیز در پاسخ به این ادعاهای اثبات نشده مقامات غربی و آمریکایی اشاره کرد که جمهوری اسلامی ایران تنها تعداد معدودی پهپاد ماه های قبل و قبل از جنگ اوکراین در اختیار روسیه قرار داده است.
وی علاوه براین اشاره کرد: اگر برای ما ثابت شود که روسیه از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین بهره برده است ما نسبت به این مسئله بی تفاوت نخواهیم بود.
منبع:

1401/12/04
12:07:32
5.0 / 5
391
تگهای خبر: آمریكا , ایران , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل