رئیسی:

تحریم نتوانست ملت ایران را متوقف کند

تحریم نتوانست ملت ایران را متوقف کند

سیاسی: سیاسی: رئیس جمهور ایران در گفت و گو با شبکه ای چینی اصرار کرد که تحریم های آمریکا و دیگر کشورهای غربی نتوانسته است به هدف خود که «متوقف کردن مردم ایران» بود، نائل شود.


به گزارش سیاسی به نقل از شبکه چینی سی جی تی ان، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در گفت و گو با این شبکه که قسمتی از آن انتشار یافته است، درباره ی تحریم های آمریکا و دیگر کشورهای غربی مقابل ایران اظهار داشت: در حقیقت این همان جنگ است، اما ابزار آن عوض شده است؛ روز گذشته ابزار نظامی بود، امروز ابزار تحریم است و آنها بسیار بی رحمانه این تحریم ها را دنبال می کنند. حتی دارو را که مورد نیاز بیماران است، برای ایران تحریم کرده اند. حتی برای بیماران پروانه ای که بچه ها به آن مبتلا هستند و برای خانواده هایشان بسیار زجرآور است، داروهای مورد نیازشان را تحریم کرده اند.
رئیسی افزود: واکسن کرونا را هم تحریم کردند. در نخستین دیداری که با دبیرکل سازمان ملل در نیویورک داشتم، ایشان در ابتدای دیدار از من عذرخواهی نمود. اظهار داشت که «من عذر می خواهم که هر چه تلاش کردم، نتوانستم تحریم ها را نسبت به واکسن کرونا از روی ایران بردارم.»
او اشاره کرد: شما و همه مردم دنیا خوب می دانید که تحریم ها نتیجه اش فشار آوردن بر مردم است؛ آنها در سخن این را اعلام می کنند که تحریم ها به خاطر فشار آوردن بر حکومت ایران است، اما نتیجه این تحریم ها در زندگی مردم است.
رئیس جمهور ایران در بخش دیگری از این گفت و گو بیان کرد: آنها و طرفدارانشان همیشه اعلام می کردند که حکومت ایران این شش ماه، آن شش ماه، امسال یا آن سال پایان می پذیرد، اما قریب به نودتا شش ماه می گذرد و آن هایی که این حرف ها را می زدند، خودشان دیگر نیستند؛ بعضی هایشان در این عالم نیستند و بعضی هایشان دیگر مسئولیتی ندارند و یا ناتوان شده اند. اما می دانند که جمهوری اسلامی ایران بسیار درخشنده تر، توانمندتر و کارآمدتر از همیشه دارد ادامه می دهد.
رئیسی همین طور اظهار داشت: تحریم می خواست ملت ما را متوقف نماید، اما ملت ما و جوان های ما متوقف نشدند و گرفتار کندی و ایستایی نشدند.
منبع:

1401/11/29
12:44:29
5.0 / 5
399
تگهای خبر: آمریكا , ایران , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل