امیر ایرانی در جمع فرمانداران:

سرمایه گذاری در نوار ساحلی کشور به صورت جدی دنبال شود

سرمایه گذاری در نوار ساحلی کشور به صورت جدی دنبال شود

به گزارش سیاسی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بابیان این که اقتصادهای بزرگ جهان به ظرفیت دریا توجه جدی دارند، اظهار داشت: تقویت نیروی انسانی در اقتصاد دریامحور، ضروری می باشد.


به گزارش سیاسی به نقل از وزارت کشور، امیر شهرام ایرانی روز پنج شنبه در نشست مدیریت شهرستان که با حضور فرمانداران در محل وزارت کشور برگزار شد به تشریح ظرفیت های اقتصاد دریا در استانهای ساحلی کشور پرداخت و اضافه کرد: استفاده از ظرفیت دریا در همه اقتصادهای بزرگ جهان مورد توجه است و باید از این فرصت برای رشد و پیشرفت اقتصادی کشور بهره بهینه داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به فرمایش فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) در ارتباط با ارتقای امنیت دریایی، اظهار داشت: امروز با همت جوانان کشور نیروی دریایی در سطح بالایی از قدرت و اقتدار قرار دارد و با حضور فعال در اقیانوس های بزرگ دنیا، پرچم پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در دوردست ها به اهتزاز درآورده است.
مبحث تقویت نیروی انسانی در حوزه صنایع و فعالیتهای در رابطه با اقتصاد دریا دیگر محور یاد شده امیر ایرانی بود که اظهار داشت: بایستی با هماهنگی همه ظرفیت ها، آموزش های تخصصی و کارگاهی جوانان در حوزه دریا به صورت جدی دنبال شود و بتوانیم نیروی انسانی متخصص و کارآمد در این حوزه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه «عمده صادرات و واردات در اقتصاد امروز از راه مبادی دریایی صورت می گیرد»، اضافه کرد: نیازمند حضور فعال و قدرتمند در عرصه دریایی چه به صورت نیروی انسانی کارآمد و چه به صورت امکانات و تجهیزات هستیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه «امروز بعضی از کشورها در اقیانوس های بزرگ مناطق ویژه اقتصادی ایجادکرده اند»؛ خاطرنشان کرد: ژاپن در اقیانوس هند و آرام در حوزه ماهیگیری و دیگر صنایع در رابطه با دریا سرمایه گذاری جدی کرده است. برای همین بایستی سرمایه گذاری در نوار ساحلی کشور بخصوص در دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان به صورت جدی دنبال شود و در این خصوص وزارت کشور می تواند نقش تسهیل گر در جذب سرمایه گذاری داخلی در حوزه صنایع گردشگری و راه سازی در مناطق ساحلی داشته باشد.
او همینطور از برنامه ریزی دولت سیزدهم در اعطای مشوق های لازم چون معافیت های مالیاتی به سرمایه گذار در مناطق ساحلی اشاره نمود و اظهار داشت: باید از این فرصت برای جذب فعالان و علاقه مندان به سرمایه گذاری در داخل کشور بهره برد.1401/11/27
12:43:42
5.0 / 5
473
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل