معاون راهبردی قوه قضاییه:

همه چیز باید شفاف و قانونی باشد

همه چیز باید شفاف و قانونی باشد

سیاسی: به گزارش سیاسی، معاون راهبردی قوه قضاییه اظهار داشت: ما در قوه قضاییه می گوییم همه چیز باید شفاف و قانونی باشد.به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سید محمد صاحبکار معاون راهبردی قوه قضاییه با حضور در برنامه صف اول اظهار داشت: ما در قوه قضاییه می گوییم قوه مردمی است و چیزی برای پنهان کردن ندارد؛ همه چیز باید شفاف و قانونی باشد.

وی اضافه کرد: تعداد آرائی که باید در منظر عموم قرار گیرد بسیار زیاد است، ما باید از فناوری های نوین و هوش مصنوعی استفاده نماییم تا گمنام سازی در آرا صورت گیرد.

معاون راهبردی قوه قضاییه در ادامه تصریح کرد: در فاز اول سامانه داخلی در قوه قضاییه راه اندازی کردیم که همکاران قضایی از آن استفاده می نمایند و امیدواریم بتوانیم در شش ماه آینده سامانه را در اختیار عموم مردم قرار دهیم.

صاحبکار همینطور درمورد سامانه ارجاع کارشناسی به صورت تخصصی اظهار داشت: در سند تحول قضایی به این بحث نگاه ویژه شده است. در سند ارجاع را به صورت سیستمی انجام می دهیم؛ باید کارشناسان را مشخص و رتبه بندی نماییم و اختیاراتی به قاضی بدهیم که بگوید کدام کارشناس خوب است.

وی تصریح کرد: قضات باید بدانند که اگر از این سامانه استفاده نمایند به نفعشان است و مشخص می شود کدام کارشناسان کار کارشناسی را بهتر انجام می دهند.

منبع:

1401/11/10
09:21:59
5.0 / 5
638
تگهای خبر: برنامه , تخصص , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل