اسلامی:

برنامه تنظیم سفر گروسی به ایران در دستور کار است

برنامه تنظیم سفر گروسی به ایران در دستور کار است

سیاسی: به گزارش سیاسی، رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: تعاملات با آژانس برقرار است و برنامه و رایزنی برای تنظیم سفر مدیرکل آژانس به ایران هم در دستور کار قرار دارد و درحال پیگیری آن هستیم.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار داشت: به لطف الهی و با همت جوانان دانشمند و پر تلاش ما در سازمان انرژی اتمی، جمهوری اسلامی ایران امروز یکی از کشورهای مطرح در تولید و عرضه رادیو داروها است. نکته قابل توجه این است که رادیو داروهای تولیدی در داخل کشور باتوجه به تمرکزی که بر افزایش ضریب دقتی برای داروهای تشخیصی دارد و همین اثر بخشی بالاتر برای داروهایی که در بخش درمان در زمینه سرطان مورد استفاده قرار می گیرد، امروز توانسته تراز کشور را در زمره پنج کشور اول دنیا قرار دهد.
وی افزود: هم اکنون در جراحی ها و عمل های "ال اکتیو" در بیمارستان ها سالانه یک میلیون بیمار پذیرش می شوند و ۲۰۶ مرکز درمانی مجهز هستند. ما امروز همه نیازهای کشور را پاسخگو هستیم اما ضوابط و ترتیباتی دارد که برمبنای درخواست بیمارستان و نوبت دهی که برای بیمار دارند، دارو به نام بیمار و بیمارستان بصورت سفارشی عرضه می شود. تا پیش از شرایط کرونا، صادرات به ۹ کشور برقرار بود و بعد از آن به سبب قطع پروازها با رکود مواجه گردید اما مجدد امروز صادرات ادامه دارد و به مقصد همان ۹ کشور در حال انجام می باشد.
رئیس سازمان انرژی اتمی در ارتباط با اعلام مدیر کل آژانس بین المللی هسته ای در خصوص این که ایران اشاعه هسته ای نداشته است، با اعلان اینکه "یک تفکر در صهیونیست ها هست در خصوص این که یک دروغ را آنقدر بگویید و تکرار کنید تا خودتان هم باور کنید راست است" اضافه کرد: خودشان هم می دانند اتهاماتی که به جمهوری اسلامی می زنند دروغ بزرگی است و به عنوان اهرم فشار برای جمهوری اسلامی از استفاده کردند. در اسناد رسمی شان و واحدهای اطلاعاتی شان گفتند هیچ نشانه ای از انحراف در برنامه هسته ای وجود ندارد و تعاملات با آژانس برقرار است و برنامه و رایزنی برای تنظیم سفر مدیرکل آژانس هم در دستور کار قرار دارد و درحال پیگیری آن هستیم.
این خبر تکمیل می شود.منبع:

1401/11/05
12:18:58
5.0 / 5
563
تگهای خبر: ایران , برنامه , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل