موافق كلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱

میرتاج الدینی: افزایش سن بازنشستگی از نقاط قوت لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ است

میرتاج الدینی: افزایش سن بازنشستگی از نقاط قوت لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ است

به گزارش سیاسی، یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزایش سن بازنشستگی و توجه به معیشت مردم را از نقاط قوت لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ قلمداد کرد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سید محمد رضا میرتاج الدینی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ بیان نمود: در لایحه بودجه سال آتی اعتبارات دستگاه ها همراه با برنامه آنها در جداول مطرح گردیده است. توجه به معیشت مردم از دیگر نقاط قوت این لایحه است. رئیس جمهور تاکید داشتند یارانه های نقدی که امسال هفت برابر شده در سال آینده هم ادامه دار خواهد بود البته نیازمند یک گام مکمل هم در این عرصه هستیم که دولت کار خویش را آغاز کرده و مجلس شورای اسلامی هم باید کار را کامل کند. با یارانه عرضه شده مردم باید بتوانند حدود ۱۲ قلم از کالاهای ضروری خویش را خریداری کنند. از یک سو دستگاه ها باید تخفیف ویژه دهند و از طرفی باید سازوکاری اندیشیده شود که کالاهای ضروری برای یک سال قیمت ثابتی داشته باشند. این دو مبحث را در کمیسیون تلفیق دنبال خواهیم کرد.
وی در ادامه اظهار نمود: از سویی دیگر دولت در لایحه بودجه سال آتی به صندوق های بازنشستگی حدود ۳۲۰ همت کمک کرده و سن بازنشستگی را دو سال افزایش داده است. میانگین سن بازنشستگی در کشور ما حدود ۵۱ سال است در حالیکه در سایر کشورها این عدد حدود ۶۰ می باشد. از نظر بنده جا دارد سن بازنشستگی تا پنج سال افزایش یابد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حالا در صندوق های بازنشستگی هفت نفر بازنشسته است و یک نفر شاغل است در حالیکه برپایه استاندارد این سیستم باید برعکس باشد. دولت برای پشتیبانی از بازار سرمایه در بودجه سال آینده گام برداشته و این از نقاط قوت این لایحه است. کاهش اوراق مالی در بودجه سال ۱۴۰۲ از دیگر نقاط قوت این لایحه می باشد. انتشار اوراق مالی به معنای استقراض از منابع ملی است. دولت قبل در انتهای کار خود ۵۳۰ همت بدهی روی اوراق مالی برای دولت جدید برجای گذاشت.
منبع:

1401/11/02
12:06:00
5.0 / 5
606
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل