در جمع مردم یزد

رئیسی: ملت ما اراده کرده مقاومت کند و کشور را به پیش ببرد

رئیسی: ملت ما اراده کرده مقاومت کند و کشور را به پیش ببرد

سیاسی: به گزارش سیاسی، رئیس جمهور اظهار داشت: ملت ما اراده کرده ایستادگی کند و مقاومت کند و کشور را به پیش ببرد.به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی، ظهر امروز پنجشنبه در جریان دومین سفر دولت مردمی به استان یزد، در دیدار با مردم این استان در حسینیه امیرچخماق، با تبریک فرارسیدن روز ولادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: کوثر وجود حضرت زهرا(س) منشا همه خیرات و برکات در عالم هستی است و خدا را شاکریم که در شهر و دیار ما، در هر کوی و برزن، نام فاطمه اطهر(س)، بلند است.

رئیس جمهور با تاکید بر این که امروز باید مسئله مهم و محوری خانواده را مورد توجه قرار داد، خاطرنشان کرد: زنان ما در جامعه دارای شئونات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستند و در کنار مردان، خدمتگزاری به جامعه را دنبال می کنند.

رئیسی تاکید کرد: زنان و دختران ما، چه در دوران دفاع مقدس و پشتیبانی از رزمندگان حاضر در جبهه های نبرد حق ضد باطل و چه امروز در عرصه نقش آفرینی در حوزه های علمی، آموزشی و اجتماعی، مایه افتخار ما هستند و توانستند با حفظ ارزش های الهی بر سکوهای موفقیت جای بگیرند و نام آور شوند.

رئیس جمهور با تشکر از استقبال با شکوه مردم استان یزد از دولت مردمی، خاطرنشان کرد: مردم استان یزد، بنده را با حضور پرشور و بامعنایشان شرمنده کردند و این استقبال، پیام حضور و پشتیبانی از ارزش های انقلاب و پاسداشت خون شهیدان و همینطور اعلام حضور به امام المسلمین، حضرت آیت الله خامنه ای است که مردم ایران همیشه در میدان آماده اند.

رئیسی اضافه کرد: برای من افتخار بزرگی است که در جمع مردم ولایی، شهیدپرور، با بصیرت، پرتلاش، اهل قنوت و نجوای با خدا، اهل قناعت و همینطور مردمی که مواهب الهی برای آنها در طول تاریخ جاری بوده است، حضور دارم.
رئیس جمهور ضمن اشاره به این که در بدو ورود به استان یزد، در آستانه ولادت با سعادت حضرت زهرا(س)، ۱۶ طرح مهم آب و برق در استان افتتاح شد، اظهار داشت: بعد از سالها انتظار، خواسته اصلی مردم یزد برای آبرسانی به دست فعالان عرصه سازندگی رقم خورد و امروز به شکل رسمی عملیات اجرایی طرح آبرسانی از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران و استان یزد شروع شد.

رئیسی تاکید کرد: طرح انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران قرار بود به سبب طولانی بودن مسیر، سه ساله به اتمام برسد که دست اندرکاران اجرای طرح قول دادند در صورت تأمین بموقع اعتبارات این طرح سریع تر به بهره برداری برسد و دولت هم تمام تلاش خویش را برای تأمین کامل اعتبارات طرح به کار خواهد گرفت تا این طرح هر زودتر تکمیل شده و دغدغه مردم استان یزد برای آبرسانی، به اتمام برسد.

رئیس جمهور در قسمت دیگری از سخنانش، مسئله مسکن را دومین نیاز جدی مردم استان یزد عنوان نمود و اضافه کرد: باید هر سال یک میلیون مسکن ایجاد می شد تا امروز در کشور با مشکل مسکن روبه رو نشویم، اما این کار صورت نگرفت، اما امروز بر مبنای حکم قانون و با اراده دولت، سالی یک میلیون مسکن در کشور ساخته خواهد شد تا مشکل مسکن برطرف شود.

رئیسی با تاکید بر این که استان یزد، استان پهناوری است و زمین برای ساخت مسکن کم نداریم، خاطرنشان کرد یکی از برنامه های مهم دولت برای مردم استان یزد، ساخت مسکن می باشد و اطمینان دارم با پیگیری استاندار و مسؤلان محلی و کشوری، مسئله مسکن بعنوان نیاز قطعی و دغدغه مردم استان بخصوص برای جوانان که آماده تشکیل زندگی هستند، با خدمتگزاری دولت و تلاش مردم، حتما مرتفع خواهد شد.

رئیس جمهور، بیکاری را سومین دغدغه مردم استان یزد عنوان نمود و اضافه کرد: به سبب روحیه تلاش و فعالیت در مردم استان یزد، امروز شاهد آن هستیم که این استان، یک استان صنعتی بسیار فعال در کشور است و زمینه های اشتغال مردم در آن از جانب کارآفرینان فراهم گشته است.

رئیسی، بخش معدن را یکی از ظرفیت های مهم شکوفایی اقتصادی استان یزد دانست و اظهار داشت: با همت مردم و خدمتگزاری دولت، تلاش می نماییم با شکوفایی بخش های صنعت، معدن و گردشگری در استان یزد، آمار بیکاری در این استان را به حداقل برسانیم تا دختران و پسران یزدی با وجود ظرفیت های مهم اشتغالزایی در استان، دغدغه اشتغال نداشته باشند.

رئیس جمهور در قسمت دیگری از سخنانش در جمع مردم استان یزد با اعلان اینکه باوجود همه فشارهای اقتصادی و تحریم های سنگین، دشمنان شکست خورده اند و رشد و شکوفایی اقتصادی در کشور جریان دارد، اشاره کرد: جنگ امروز، جنگ اراده هاست و باوجود ۴۳ سال دشمنی مستکبران و طواغیت، با اراده، ایستادگی و مقاومت ملت ایران، قطار رشد و پیشرفت کشور درحال حرکت است.

رئیسی اضافه کرد: کسانی که نمی خواهند قطار پیشرفت کشور حرکت نماید، این آرزو را به گور خواهند برد و بدانند که توان و حرکت قطار پیشرفت کشور، روز به روز بیشتر خواهد شد.

رئیس جمهور ضمن اشاره به این که برخی افراد به من خرده می گیرند که باوجود تلاشهای دشمن برای پیشگیری از فروش نفت و اعمال تحریم های سنگین، چطور از حرکت قطار پیشرفت کشور حرف می زنید، خطاب به آن دسته از افراد اظهار داشت: دشمن خواست و نتوانست و ما با توکل به خدا و اراده مردم، خواستیم و توانستیم کارخانه های تولیدی را در استان یزد و سراسر کشور راه بیندازیم و با راه اندازی پارک های علم و فناوری و با تلاشهای شرکتهای دانش بنیان، پیشرفت کشور را تسریع نماییم.

رئیسی همینطور به بیانات اخیر رهبر انقلاب مبنی به جهت اینکه اغتشاشات در کشور برای متوقف کردن مسیر پیشرفت و رسیدن به ایران قوی بود، اشاره نمود و اظهار داشت: همین مردم با مقاومت در مقابل دشمنان و حضورشان در میادین و عرصه های مختلف، تحریم ها را خنثی و بی اثر و دشمنان را که تلاش داشتند نظم اجتماعی کشور را مختل کنند، مستاصل کردند.

رئیس جمهور تاکید کرد: بهره گیری از مشارکت مردم، هنر و رمز موفقیت در دولت سیزدهم است و باوجود تلاشهای دشمنان برای ایجاد یأس و ناامیدی، به لطف خدا آینده ما درخشان خواهد بود.

رئیسی در قسمت پایانی سخنانش در جمع در مردم استان یزد، خدمتگزاری به مردم و توجه به مسائل معیشتی و اقتصادی را از اولویت های مهم دولت سیزدهم عنوان نمود و اظهار داشت: مردم با بصیرت ایران، با صبر و ایستادگی، دشمنان را ناامید کردند و دولت هم تمام تلاش خویش را به کار خواهد گرفت تا با حفظ دو اصل مهم استقلال و عزت کشور، برای تأمین نیازهای سفره مردم، محتاج دیگران نباشیم.
رئیس جمهور تاکید کرد: دولت برای تأمین نیازهای معیشتی و اقتصادی مردم، خویش را خدمتگزار و نوکر مردم می داند و ما دولتمران دولت سیزدهم، به این نوکری افتخار می نماییم.

رئیسی با قدردانی مجدد از حضور پرشور مردم استان یزد در مراسم استقبال و سخنرانی خاطرنشان کرد: این حضور مردم یزد نشان دهنده علاقه و پایبندی شان به انقلاب اسلامی است و ما دولتمردان دولت سیزدهم، خویش را در کنار شما مردم می بینیم و برای حل مشکلات کشور، تلاش می نماییم.

سخنرانی رئیس جمهور در جمع مردم استان یزد قرار بود رأس ساعت ۱۱ برگزار گردد که به سبب استقبال پرشکوه مردم دارلعباده و دارالعلم استان یزد از آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و ایجاد ترافیک سنگین در راه ورود خودروی حامل وی به حسینیه امیرچخماق، این مراسم با ۴۵ دقیقه تاخیر برگزار شد.

مردم ولایتمدار استان یزد، باوجود سرما و برودت هوا در حاشیه کویر مرکزی ایران از ساعت ۸ صبح، برای استقبال و شنیدن سخنرانی رئیس جمهور در حسینیه امیرچخماق حضور یافته بودند.
1401/10/22
14:23:08
5.0 / 5
339
تگهای خبر: آموزش , ایران , برنامه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل