در حاشیه جلسه دولت

منصوری: رییس جمهوری خط پدافندی انتقال آب به یزد را افتتاح می کند

منصوری: رییس جمهوری خط پدافندی انتقال آب به یزد را افتتاح می کند

به گزارش سیاسی، معاون اجرائی رییس جمهوری اظهار داشت: اجرای پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس به یزد که ظرفیت 200 میلیون مترمکعب آب رسانی به این استان را در سال دارد با حضور رئیس جمهوری شروع می شود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، محسن منصوری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فردا در شهرستان بهارستان شاهد حضور رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت خواهیم بود. این شهرستان از پرجمعیت ترین شهرستان های استان تهران است که بیش از ۷۵۰ هزار جمعیت دارد که با مسائل مختلفی مواجه می باشد. به دستور رئیس جمهوری فردا شورای اداری آنجا برگزار و نشستی با مردم برقرار می شود.

وی ادامه داد: هفته آتی هم رئیس جمهوری و اعضای هیئت دولت سفری به استان یزد خواهند داشت. در این سفر دوروزه پروژه های مهمی توسط رئیس جمهوری هم به بهره برداری می رسد و هم کلنگ زنی می شود. مقدمه سفر ملاقاتی با مردم یزد در میدان امیر چخماق است.

منصوری افزود: در این سفر افتتاح دو تا سه طرح اقتصادی و عمرانی را شاهد خواهیم بود. بخش احیای کارخانه آهن بافق با سرمایه گذاری بیش از ۱۱۰ میلیون یورو از سال ۸۶ شروع شده که در دولت فعلی این طرح به انتها رسیده است. با این طرح ظرفیت ۸۰۰ هزار تن به این مجموعه اضافه می شود و اتفاق بزرگی در عرصه تولید و اشتغال رخ می دهد.

وی با اشاره به این که پروژه بعدی که با حضور رئیس جمهوری افتتاح خواهد شد خط پدافندی انتقال آب به یزد است اظهار داشت: برای این طرح ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده تا مشکل آب یزد را در مواقع بحران حل کند. ۳۰۰ لیتر بر ثانیه این ظرفیت را بیشتر می کند.

معاون اجرائی رئیس جمهوری اظهار داشت: پروژه مهم بعدی که آرزوی مردم یزد بوده موضوع انتقال آب از خلیج فارس به یزد است که خط انتقال آب آن حدود ۷۳۰ کیلومتر است و سرمایه گذاری بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد و ظرفیتی که به وجود می آورد ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب رسانی به یزد در سال است و اجرای این خط انتقال با حضور رئیس جمهوری شروع خواهد شد.

منبع:

1401/10/14
13:52:39
5.0 / 5
451
تگهای خبر: تولید , دولت , سفر , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل