انتقاد نوروزی از افزایش قیمت خودرو در بازار

انتقاد نوروزی از افزایش قیمت خودرو در بازار

به گزارش سیاسی، نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت در حوزه خودرو اظهار داشت: بیشتر از آنکه به دنبال ثبات قیمتها باشیم، به دنبال ثبات اشخاص و مقامات هستیم، با این روش نتیجه ای حاصل نمی شود و پراید ۷ میلیون تومانی به ۲۵۰ میلیون تومان رسیده است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، رحمت الله نوروزی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی نوبت بامداد امروز یکشنبه (۱۱دی ماه) ضمن گرامیداشت ۹ دی اظهار داشت: این روز یادآور حضور جانانه و پرصلابت مردم شریف ایران در پای ارزش های اسلام و انقلاب اسلامی است. این روز حماسه ای است که به همه مسؤلان نظام لزوم پاسداشت این همراهی را دوچندان و برای خدمت بی منت گوشزد می کند.
وی ضمن گرامیداشت یاد سردار شهید سلیمانی اظهار داشت: نام سردار سلیمانی در تاریخ انقلاب، همچون ستاره ای درخشان خواهد درخشید. او اسطوره ای از ولایتمداری و مردم دوستی بود که تا آخرین لحظات عمر خود، دغدغه خدمت به مردم عزیز ایران، اسلام و انقلاب اسلامی را داشت.
نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرصت ‎ ها چون ابر می گذرد، اظهار داشت: از ماست که بر ما است؛ فرصت استیضاح به سهولت حاصل نمی ‎ شود که آنرا به سادگی از دست بدهیم. ما به وزیری رای مخالف استیضاح دادیم که به رغم ادعای کنترل بازار، قیمت خودرو روز به روز در حال افزایش می باشد. همه می دانیم مافیای خودرو قوی است و این شرایط عزم جدی برای مقابله با آن در دولت را می طلبد، اما قرار نیست وزیر صمت قولی بدهد و دقیقاً عکس آن عمل شود.
نوروزی خاطرنشان کرد: بیشتر از آنکه به دنبال ثبات قیمتها باشیم، به دنبال ثبات اشخاص و مقامات هستیم، با این روش نتیجه ای حاصل نمی شود و پراید ۷ میلیون تومانی به ۲۵۰ تا ۲۷۰ میلیون تومان رسیده است.
وی خطاب به وزیر صمت اظهار داشت: شفاف به مردم و نمایندگان بگویید، برنامه شما برای تبدیل خودرو از یک کالای سرمایه ای به یک کالای مصرفی چیست، در اینباره چه کرده اید؟ با سیاست های مبهم و تعرفه های تجاری گُنگ، چطور می توان بازار را کنترل کرد؟
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در ادامه خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی صورت نمی گیرد، با وجود این که نمایندگان مجلس، شورای نگهبان و همه نهادهای مرتبط در جلسه کمیسیون اجتماعی حضور دارند، اما آقای لطیفی در جلسات حضور نمی یابند.
نوروزی خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم اظهار داشت: در این شرایط گرانی، تورم و افزایش بی ثبات قیمت ها، چرا یارانه دهک های پایین را قطع کرده اید؟ آقای بختیاری ما شما را بعنوان فرد انقلابی و حامی محرومان می ‎شناسیم، امروز فشارهای اقتصادی بر طبقات صدمه پذیر بسیار زیاد است، اما باید اصلاح دهک ها بر مبنای نرخ تورم صورت گیرد.
نماینده مردم علی آباد در ادامه وزیر نیرو و اقتصاد را هم مورد خطاب قرار داد و اظهار داشت: در بحث حل مبحث سد زرین گل و فاز دوم نیروگاه علی آباد که قول عملیاتی شدن آنرا دادید، اقدام گردد.
وی خطاب به رئیس جمهور در مورد وزیر ورزش و جوانان تذکر داد و اضافه کرد: با این که ما از آقای سجادی حمایت کردیم، اما او نه در حوزه ورزش و نه در حوزه جوانان موفق نبوده است؛ ایشان فقط گفتاردرمانی می کند و ما عملی در اقدامات آقای سجادی ندیدیم. آقای رئیسی احتیاج به اصلاح کادر مدیریتی شما ضروریست و ما از شما انتظار داریم نیروهای متخصص، مدیران میدانی، متعهد، ارزشی، ولایی و انقلابی را به کار بگیرید. برخی نیروهای با تجربه کنار گذاشته شده و برخی نیروهای جدید آمده که کاربلد نیستند و کار را هم قفل کرده اند.
نوروزی ضمن اشاره به این که سفرهای استانی رئیس جمهور به دور دوم رسیده است، اظهار داشت: در بعضی از وزارت خانه ‎ ها هماهنگی با رئیس جمهور وجود ندارند.1401/10/11
14:54:58
5.0 / 5
445
تگهای خبر: ایران , برنامه , تخصص , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل