انتشار گزارش ارزیابی عملکرد سازمان برنامه و بودجه از جانب دیوان محاسبات کشور

انتشار گزارش ارزیابی عملکرد سازمان برنامه و بودجه از جانب دیوان محاسبات کشور

به گزارش سیاسی، دیوان محاسبات کشور گزارش ارزیابی عملکرد سازمان برنامه و بودجه در مورد مبادله موافقت نامه ها را منتشر نمود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، ارزیابی این نهاد نظارتی از عملکرد سازمان برنامه و بودجه کشور مبین ترک فعل این سازمان در مورد مبادله موافقت نامه با دستگاههای اصلی و تابعه تا پانزدهم اردیبهشت ماه سالجاری(به استناد بند (الف) تبصره(۱۹) قانون بودجه سال ۱۴۰۱) است.
بر طبق این گزارش، از بین ۶۶ دستگاه اصلی مشمول در قسمت اعتبارات هزینه ای هیچ موافقت نامه ای مبادله نشده و هدف قانونگذار تحقق نیافته است. همینطور در مورد اعتبارات تملک سرمایه ای از بین ۵۶ دستگاه اصلی تنها ۵ دستگاه تابحال مبادرت به مبادله توافق نامه در ۱۹ مورد یعنی حدود ۲۹ درصد کرده است.

بر طبق این گزارش، تعداد طرح های تملک دارایی های سرمایه ای متعلق به دستگاههای اصلی ۴۷۱ طرح بوده که تابحال صرفا نسبت به مبادله موافقت نامه برای۱۲ طرح اقدام شده است.
بررسی اعتبارات هزینه ای تا پایان مردادماه و اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۱ حاکی می باشد که از بین تعداد ۲۱۱۰ طرح تنها برای ۲۳ طرح، تبادل موافقت نامه صورت گرفته است.
با عنایت به گذشت بیشتر از ۹ ماه از سالجاری و تکلیف سازمان برنامه و بودجه کشور در دو ماهه اول سالجاری برای مبادله موافقت نامه با دستگاههای اجرایی بعنوان برنامه مدون دستگاههای اجرایی جهت هزینه کرد اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای، ترک فعل سازمان برنامه و بودجه کشور و دستگاههای اجرایی محرز و قابل توجه است.
منبع:

1401/10/05
10:37:37
5.0 / 5
486
تگهای خبر: برنامه , سازمان , عمومی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل