انتقاد لطفی به طرح نهضت ملی مسكن؛

طرح نهضت ملی مسکن یک طرح غیرکارشناسی است

طرح نهضت ملی مسکن یک طرح غیرکارشناسی است

به گزارش سیاسی، همدان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح نهضت ملی مسکن یک طرح غیرکارشناسی و بدون محاسبه کارشناسی شده بود که دولت بیان کرد و یک ریال اعتبار برای انجام کار ندارد.


حسن لطفی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: باید این طرح بصورت کارشناسی شده به دست تیمی متخصص و کاردان داده می شد، بطور قطع با این روال حتی ۲۰ درصد از این طرح طی چهار سال محقق نخواهد شد.
وی افزود: با انبوه سازانی از ساوه مدتی پیش صحبت داشتم که این انبوه سازان حتی ارزان تر و بهتر از طرح نهضت ملی مسکن درحال ساخت مسکن هستند.
لطفی با اعلان اینکه به نحوه طرح نهضت ملی مسکن دولت انتقاد داریم، اضافه کرد: در این طرح دولت خودش ریالی هزینه نمی کند، دولت برای اجرای پروژه زمین کشاورزان را الحاق می کند و ۱۸ درصد زمین را به خودشان می دهد و ۸۲ درصد زمین را خودش می گیرد و برای اجرای طرح واگذار می کند و این کار به نحوی از کیسه خلیفه بخشیدن است.
نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی افزود: در زمینه انتخابیه بنده در شهر قروه درگزین و کرفس با اینحال که زمین مربوط به منابع طبیعی بوده اما هنوز حتی یک متر زمین هم برای این طرح تحویل داده نشده است.
وی با اعلان اینکه در شهر رزن برای اجرای این طرح زمین الحاق شده است، اظهار داشت: وقتی متقاضیان و مردم ۴۰ میلیون تومان سپرده برای وام مسکن ندارند که بدهند، بر فرض آنجا زمین هم به مردم داده شود، چگونه می خواهند بسازند؟
لطفی با تکیه بر این که کار دولت در طرح نهضت ملی مسکن کارشناسی شده نبود، اشاره کرد: در طرح نهضت ملی مسکن دولت زمین مردم را می گیرد و به مردم می دهد، اینطور چگونه می توان در این طرح چهار میلیون مسکن ساخت؟
وی در ادامه مطرح کرد: مردم استان همدان و شهرستان های رزن و درگزین سالیانه میلیاردها تومان پول به حساب صندوق های بازنشستگی خصوصاً صندوق تامین اجتماعی پرداخت می کنند اما این صندوق ها تا حالا در این مناطق ریالی سرمایه گذاری نداشته اند، حال این که در سایر استانها همچون تهران، فارس و آذربایجان غربی و شرقی سرمایه گذاری های هنگفتی انجام داده اند.
نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در همین رابطه از وزیر کار در صحن علنی دو روز پیش مجلس درخواست کردم که عدالت را در سرمایه گذاری رعایت کرده و نسبت به سرمایه گذاری در زمینه انتخابیه در اسرع وقت اقدام نماید.
وی همین طور با اشاره به وضعیت نیمه جان شهرک صنعتی شهرستان رزن و درگزین اظهار داشت: شهرک صنعتی رزن با مشکل ضعیف بودن برق مواجه بوده و شهرک صنعتی درحال راه اندازی قروه درگزین هم از سه سال پیش هنوز اندر خم یک کوچه است.
نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن ساختمانی از خود نداشته و تنها با دو پرسنل اداره می شود و شهرستان درگزین هم اصلاً اداره ای با نام اداره صمت ندارد.
وی در آخر اظهار داشت: در ارتباط با شهرک صنعتی و اداره صمت حوزه انتخابیه خود در صحن علنی دو روز پیش مجلس به وزیر صمت تذکر داده ام که در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات صنعتی و اداری این شهرستان ها اقدام لازم را انجام دهد.1401/09/22
12:45:28
5.0 / 5
440
تگهای خبر: تخصص , دولت , شورا , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل