رئیس كل دادگستری استان اصفهان:

امیر نصر آزادانی عضو یک گروه مسلحانه است

امیر نصر آزادانی عضو یک گروه مسلحانه است

به گزارش سیاسی، اصفهان رئیس کل دادگستری استان اصفهان اظهار داشت: هنوز حکمی برای متهمان پرونده اغتشاش مسلحانه در تاریخ ۲۵ آبان که منجر به شهادت ۳ تن از مأموران تأمین امنیت در اصفهان شد، صادر نشده است.حجت الاسلام جعفری، در گفتگو با میزان، در ارتباط با ادعاهای مطرح شده در فضای مجازی در خصوص صدور حکم محاربه برای فردی با نام امیر نصر آزادانی، اظهار نمود: روز ۲۵ آبان ماه در جریان ناآرامی ها در اصفهان ۳ نفر از نیروهای امنیتی به شهادت رسیدند که متهمان پرونده دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه این پرونده ۹ متهم دارد که یکی از آنها امیر نصر آزادانی است، اضافه کرد: کیفرخواست متهمان صادر گردیده است.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان، اظهار داشت: امیر نصر آزادانی بر مبنای کیفرخواست صادر شده متهم ردیف پنجم پرونده است و از ۲۷ آبان ماه در بازداشت به سر می برد.

وی اضافه کرد: بر مبنای کیفرخواست صادر شده این فرد متهم به بغی است. وی با عضویت در گروه مسلحانه به صورت شبکه ای و سازمان یافته به قصد مقابله با اساس نظام جمهوری اسلامی با ۳ نفر دیگر مبادرت به اغتشاش مسلحانه در تاریخ ۲۵ آبان ماه کرده که در نتیجه این مبادرت به وسیله یکی از اعضای گروه، ۳ تن از مأموران تأمین امنیت در اصفهان به شهادت رسیدند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان افزود: عناوین اتهامی دیگر امیر نصر آزادانی عضویت در دسته های غیرقانونی به قصد بر هم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی منتهی به جرائم ضد امنیت که معاونت در محاربه به حساب می آید.

جعفری اظهار داشت: تا به امروز کیفرخواست برای متهمان پرونده صادر شده و هنوز حکمی برای متهمان پرونده صادر نشده است.

وی ضمن اشاره به این که متهم نسبت به اقدامات مجرمانه خود به صراحت اقرار کرده است، اظهار داشت: فیلم دوربین های محل هم وجود دارد و مستندات کافی در خصوص حضور این فرد در گروه مسلحانه وجود دارد و کیفرخواست بر مبنای همین موارد صادر گردیده است.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری اظهار داشت: این پرونده ۹ متهم دارد که رسیدگی به پرونده ۴ متهم در صلاحیت محاکم عمومی است و کیفرخواست ۵ نفر از متهمان همچون امیر نصر آزادانی به دادگاه انقلاب ارسال شده است و هم اکنون وکلای پرونده در مهلت قانونی درحال مطالعه پرونده هستند که اگر ایرادی به کیفرخواست داشتند، اعلام کنند.

به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری میزان، وی با تاکید بر این که پرونده طبق موازین قانونی رسیدگی و احکام اعلام خواهد شد، اظهار داشت: فضا سازها و جوسازی های مسموم در مورد پرونده ها در اراده قضات رسیدگی کننده به پرونده ها هیچ تأثیری ندارد و احکام بر مبنای موازین قانونی و با قاطعیت صادر می شود و مطابق قانون نسبت به اجرای احکام اقدام می شود.
1401/09/20
14:42:17
5.0 / 5
517
تگهای خبر: سازمان , عمومی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل