رضازاده:

ما به شدت بیانیه مشترک چین و عربستان را محکوم می کنیم

ما به شدت بیانیه مشترک چین و عربستان را محکوم می کنیم

سیاسی: به گزارش سیاسی، یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن بیانیه مشترک اخیر چین و عربستان اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی باید با قدرت و قاطعیت جواب این بیانیه را دهد که دیکته شده اسرائیل و آمریکا به نوکرشان یعنی عربستان است.


یعقوب رضازاده در گفت و گو با ایسنا، در واکنش به بیانیه اخیر چین و عربستان سعودی اظهار داشت: کشور ما در منطقه خاورمیانه خصوصاً غرب آسیا به عنوان کشوری قدرتمند از نظر علمی، موشکی، دفاعی و موارد دیگر شناخته شده است ما هیچ وجه به جز صلح، دوستی و آرامش و امنیت برای منطقه و همسایگان چیز دیگری نخواستیم و انتظار نداشته ایم، موضوعی که همه همسایگان از آن اطلاع دارند.
وی اشاره کرد: ما تا حالا در امور داخلی کشوری دخالت نکردیم و اگر اظهارنظری هم بوده در امتداد حفظ آرامش منطقه بیان شده است؛ درباره ی بیانیه مشترک تکلیف عربستان مشخص است عربستان هیچگاه حامی ما نبوده و همیشه در روابط با کشورمان تنش را دنبال کرده که آخرین نمونه آن اغتشاشات اخیر است یک پای ثابت عربستان سعودی بوده که به ویژه رسانه ضد انقلاب اینترنشنال دنبال می کند. از عربستان بیش از این انتظار نمی رفت آنها همیشه در شوراهای خود ایران را محکوم به مداخله جویی در کشورهای همسایه کرده حال اینکه کشورهای همسایه به هیچ وجه چنین نظری ندارند.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع چین فرق دارد ما با چین روابطی سیاسی و اقتصادی داریم چین به بازار نفت و اقتصاد ما نیاز داشته و ما هم با چین تبادلاتی داریم پس به هیچ وجه این بیانیه مشترک از جانب چین مورد انتظار و قبول کشور ما نیست؛ باید دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه با قدرت و قاطعانه جواب این بیانیه را بدهد.
رضازاده اشاره کرد: ما به هیچ وجه مواضع ذکر شده در این بیانیه مشترک را قبول نداشته و آنرا به شدت محکوم می نماییم. این بیانیه دیکته شده اسرائیل وآمریکا به نوکر خود عربستان سعودی است که آنرا القاء کرده اند.1401/09/19
15:13:45
5.0 / 5
422
تگهای خبر: آمریكا , ایران , شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل