دادستان كل كشور:

کشورهای غربی عده ای را گول زده و عده ای را خریده اند

کشورهای غربی عده ای را گول زده و عده ای را خریده اند

به گزارش سیاسی، دادستان کل کشور اظهار داشت: اغتشاشاتی که به تازگی در کشور شاهد بوده ایم فرمانش در دست آمریکا و برخی از کشورهای غربی است که یک عده ای را گول زده اند و یک عده ای را خریده اند تا با پول ها و هزینه هایی که می کنند جامعه و ایران اسلامی را از این مسیر پیشرفتی که دارد بازدارند.به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، قوه قضاییه اعلام نمود:

حجت الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور یکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ با حضور در منزل طلبه شهید آرمان علی وردی که در جریان اغتشاشات اخیر در تهران به شهادت رسید با خانواده این شهید مدافع امنیت دیدار و گفتگو کرد.

دادستان کل کشور ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده این شهید اظهار نمود: این مصیبت برای مادر شهید آرمان علی وردی خیلی دشوار می باشد و در این موقعیت ها حضرت زینب (س) برای مادران حقیقتاً یک الگو است. خداوند صبر و تحمل به این خانواده عنایت کند و به ما هم توفیق دهد تا پاسدار خون این عزیزان باشیم.

وی خطاب به مادر شهید علی وردی بیان نمود: شما برای جامعه الگو هستید و مطمئن باشید که خون این عزیزان هدر نمی رود هر چند که در این حادثه که یک جوان ۲۱ ساله با وضعیت ناجوانمردانه به شهادت رسیده تلخ است اما زمانی که حادثه کربلا را در ذهن خودت مجسم کنید می بینید که علی اکبرامام حسین(ع) را در کربلا اِرباً اِرباً کردند.

منتظری بیان نمود: اغتشاشاتی که به تازگی در کشور شاهد بوده ایم فرمانش در دست آمریکا و برخی از کشورهای غربی است که یک عده ای را گول زده اند و یک عده ای را خریده اند تا با پول ها و هزینه هایی که می کنند جامعه و ایران اسلامی را از این مسیر پیشرفتی که دارد بازدارند و رسماً در رسانه های خود اعلام می کنند که به دنبال تجزیه ایران هستند، متأسفانه عده ای هم غافل و فریب خورده به میدان آمده اند ولی همانگونه که شاهد هستید دشمن به هدفش نخواهد رسید.

دادستان کل کشور در ادامه اظهار نمود: در حوادث اخیر نزدیک به ۴۰ نفر از نیروهای پرارزش در حوزه های مختلف بسیج، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و مردم عادی توسط این عناصر خود فروخته جانشان را از دست داده اند.

دادستان کل کشور اظهار نمود: سیاست قطعی و راهبردی دستگاه قضا اینست که میان کسانی که به میدان می آیند اعتراض و نقد به عملکردی دارند با کسانی که ارتکاب جنایتکارانه و اغتشاش ایجاد می کنند کاملاً تفکیک قائل شود.

منتظری بیان نمود: دستگاه قضایی باید در کنار دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی به وظایف و تکالیف خود عمل کند و به علت این که اقداماتش باید حتما در قالب قانون و بر مبنای موازین عدل و انصاف باشد ازاین رو امکان دارد رسیدگی به پرونده ها از زمانی که وارد دستگاه قضا می شود تا وقتی که منتهی به صدور حکم و اجرای حکم می شود یک زمان قابل توجهی ای را به خود اختصاص دهد که این بستگی به نوع پرونده و جرایم دارد.

دادستان کل کشور اظهار نمود: در مورد این جرایم و جنایاتی که در این اغتشاشات اخیر به وقوع پیوسته بطور قطع دستگاه قضایی به وظیفه و تکالیف خود عمل می کند و اشخاصی که فریب خورده و مرتکب جنایت نشده اند را با کسانی که مرتکب جنایت می شوند از یکدیگر جدا می کند.

منتظری اظهار داشت: به همکاران دستگاه قضا در سرتاسر کشور تاکید کرده ایم که ضمن تسریع در رسیدگی پرونده ها دقت لازم را در قالب موازین قانون داشته باشند، دستگاه قضا هم به وظایف و تکالیف خود عمل خواهد نمود چونکه نمی توانیم ناظر جنایت و جنایتکارانی باشیم که دستور از خارج می گیرند و در داخل کشور آشوب به پا می کنند هرچند که این اغتشاشات چندان گسترده نبود اما همین مقدار که شاهد آن بودیم برای ما بسیار سنگین بوده همینطور تحمل این مصیبت ها برای مردم هم خیلی سخت و سنگین است.

وی در ادامه اظهار داشت: وقتی انسان نگاه می کند یک جوان ۲۱ ساله بدون این که کوچکترین خلافی مرتکب شده باشد بوسیله ی یک عده افراد جانی به طرز وحشتناک مورد ضرب و شتم قرار می گیرد برای دستگاه قضایی قابل بخشایش نخواهد بود و قوه قضاییه به وظایف خود در قالب قانون عمل خواهد نمود.

منتظری اظهار نمود: دستگاه قضایی درحال پیگیری پرونده اغتشاشاگران اخیر است و به سزای عملشان خواهند رسید.

دادستان کل کشور اظهار داشت: کیفرخواست متهمان اغتشاشات در محاکم سراسر کشور درحال تهیه است و حتی دادگاه برخی هم برگزار شده که امکان دارد بخشی از این دادگاه ها رسانه ای شود.
1401/08/22
23:36:06
5.0 / 5
603
تگهای خبر: آمریكا , ایران , جامعه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل