تکذیب خبرسازی اسکای نیوز درباب روابط نظامی ایران و روسیه

تکذیب خبرسازی اسکای نیوز درباب روابط نظامی ایران و روسیه

سیاسی: رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی تبادل مخفیانه تجهیزات نظامی میان ایران و روسیه را تکذیب نمود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، اسکای نیوز به نقل از یک منبع ادعا کرد که ایران در ازای ارسال پهپادهای مرگبار به روسیه جهت استفاده در جنگ مقابل اوکراین، پول و تسلیحات دریافت کرده است.
این رسانه انگلیسی روز سه شنبه به نقل از یک مقام امنیتی که اسکای نیوز عنوان داشته نمی خواهد نامش فاش شود، نوشت که ایران در ازای دریافت ۱۴۰ میلیون یورو و موشک های ضدتانک آمریکایی و انگلیسی که روسیه از جنگ اوکراین غنیمت گرفته، ده ها فروند پهپاد مرگبار به روسیه داده است.
در ادعای اسکای نیوز آمده است که یک هواپیمای حامل پول و تسلیحات درساعت اولیه روز ۲۰ اوت در تهران فرود آمده است.
این منبع همین طور مدعی شده که ایران در آینده به مهندسی معکوس تسلیحات خواهد پرداخت و در جنگ های آینده از آن استفاده خواهدنمود.
این در حالیست که نورنیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی با اشاره به این خبرسازی اسکای نیوز نوشت: شبکه اسکای نیوز به نقل از یک منبع امنیتی که نامش ذکر نشده، مدعی تبادل مخفیانه تجهیزات نظامی میان ایران و روسیه شده است. این رسانه در خبری جعلی اعلام نموده که یک هواپیمای نظامی روسیه در مردادماه سال جاری بطور مخفیانه برای تبادل تجهیزات غربی با پهپادهای تولید ایران به تهران وارد شده است.
این رسانه افزود: چنانچه نورنیوز کسب اطلاع کرده، این خبر از اساس جعلی و کذب بوده و اساسا چنین پروازی به کشورمان انجام نشده است. انتشار حجم زیادی از اخبار و گزارش های جعلی و دروغ با هدف درگیر کردن ایران در جنگ اوکراین با وجود اعلام سیاست بی طرفی مثبت از طرف مقامات ایرانی، مدت هاست که به سیاست رسانه های غربی و معاند ایران تبدیل گشته است.1401/08/18
08:22:28
5.0 / 5
394
تگهای خبر: آمریكا , ایران , تولید , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل