منتظری:

کمیسیون فرهنگی مجلس در مبحث عفاف و حجاب هیچ کوتاهی نداشته است

کمیسیون فرهنگی مجلس در مبحث عفاف و حجاب هیچ کوتاهی نداشته است

سیاسی: به گزارش سیاسی، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در واکنش به ادعایی در خصوص کنار کشیدن مجلس در زمینه تنظیم قوانین منطقی و به روز در حوزه عفاف و حجاب با تکیه بر این که حداقل طی دو سال قبل کمیسیون فرهنگی بعنوان متولی موضوع، هیچ وقت عقب نشینی در این مورد نداشته است، اظهار نمود: از آغاز مجلس یازدهم همیشه کمیسیون فرهنگی مجلس پیگیر مبحث بوده و وظیفه نظارتی خویش را انجام داده است؛ اتفاقاً در کمیسیون فرهنگی کارگروهی برای پیگیری تخصصی موارد در رابطه با عفاف و حجاب تشکیل شده است.غلامرضا منتظری در گفتگو با ایسنا در پاسخ به پرسشی در خصوص این که به نظر جنابعالی آیا قوانین موجود در زمینه عفاف و حجاب ناقص است؟ اظهار داشت: دراین زمینه قوانین پراکنده ای وجود دارد و نظر شخصی من اینست که باید در این بررسی هایی انجام دهیم و ببینیم اگر قانونی وجود دارد و اجرا نشده است، چرا به اجرا درنیامده و اگر قانونی اجرا شده و نتیجه ای نداشته، علت چه بوده است.

وی اشاره کرد: ما موظفیم برای آسایش و آرامش جامعه از فرهنگ و قانون استفاده کنیم؛ به همین دلیل هم درصورتیکه به نتیجه ای نرسیدیم، حتما یک جای کارمان ایراد دارد؛ یا کار فرهنگی مان در حد انتظار نبوده یا این که قوانینی دراین زمینه وجود نداشته است؛ بنا بر این هم کمیسیون به مبحث ورود کرده و تابحال با دستگاههای مختلف نشست هایی در این خصوص برگزار کرده است و در آینده هم این نشست ها ادامه خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی که در موضوعات فرهنگی تشکیل می شود به دنبال دست یابی به یک طرح جامع در حوزه عفاف و حجاب است؛ ما هم در مجلس آمادگی داریم که اگر جایی خلاء قانونی یا ناکارآمدی قانونی وجود دارد، کمک نماییم.

منتظری با اعلان اینکه «الان مبحث گشت ارشاد مورد بحث نمایندگان است»، اضافه کرد: همه مطالبه شان اینست که در گشت ارشاد یک بازبینی مجددی شکل بگیرد. باید توجه داشته باشیم که در حوزه فرهنگی و اجتماعی فرآیندها مقداری پیچیده هستند و نمی گردد برای آنها یک دستور تعریف کرد و اظهار داشت که فقط باید همین دستور اجرا شود.

وی در ادامه در واکنش به طرح ادعایی از جانب دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در خصوص کنار کشیدن مجلس در زمینه تنظیم قوانین منطقی و به روز در حوزه عفاف و حجاب با تأکید بر این که حداقل طی دو سال قبل کمیسیون فرهنگی بعنوان متولی موضوع، هیچ وقت عقب نشینی در این مورد نداشته است، اظهار داشت: از آغاز مجلس یازدهم همیشه کمیسیون فرهنگی مجلس پیگیر مبحث بوده و وظیفه نظارتی خویش را انجام داده است؛ اتفاقاً در کمیسیون فرهنگی کارگروهی برای پیگیری تخصصی موارد در رابطه با عفاف و حجاب تشکیل شده است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در انتها با اعلان اینکه «کمیسیون فرهنگی در مبحث عفاف و حجاب هیچ کوتاهی نداشته است»، اظهار داشت: من هیچ عدم همراهی در کمیسیون در مبحث عفاف و حجاب مشاهده نکرده ام و فردی که چنین ادعایی را مطرح کرده باید دراین زمینه پاسخگو باشد؛ اگر واقعاً مصادیقی از عدم همراهی مجلس در این خصوص مطرح شود، ما خوشحال می شویم، بدانیم.

منبع:

1401/07/27
10:01:29
5.0 / 5
435
تگهای خبر: تخصص , جامعه , شورا , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل