در جلسه ای به ریاست دكتر مخبر تاكید شد؛

تأمین اعتبار برای برچیده شدن مدارس کانکسی

تأمین اعتبار برای برچیده شدن مدارس کانکسی

سیاسی: به گزارش سیاسی، جلسه بررسی مسائل در ارتباط با شروع سال تحصیلی جدید به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار و در آن بر ضرورت بهره گیری از روش های «آموزش ترکیبی» و استفاده از فضای مجازی و آموزش حضوری، تأمین اعتبار برای برچیده شدن مدارس کانکسی، تصمیم گیری برای نرخ سرویس مدارس در جلسات مشترک بین شهرداری ها، آموزش و پرورش و وزارت کشور تاکید گردید.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، در این نشست که وزیر آموزش و پرورش، روسای سازمان برنامه و بودجه، اداری و استخدامی و همینطور مسؤلان سایر دستگاههای مربوطه حضور داشتند، وزیر آمورش و پرورش گزارشی از آخرین آمار دانش آموزان، مربیان و معلمان در کشور، فضای مورد نیاز برای راه اندازی اماکن آموزشی و تجهیزات مورد نیاز مدارس و هنرستان ها ارائه نمود.
در ادامه هم ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در مورد رسیدگی به بازماندگان از تحصیل، گزارشی از بازگشت ۱۶۴ هزار دانش آموز به تحصیل بخصوص در استان سیستان و بلوچستان با کمک خیرین و گروههای جهادی ارائه شد.
استفاده از روش های «آموزش ترکیبی» و بهره گیری از فضای مجازی و آموزش حضوری برای تأمین نیازهای آموزشی و همینطور تعیین «روستا مرکزی» در مناطقی با پراکندگی جمعیت بالا و اتخاذ تمهیدات لازم برای سرویس ایاب و ذهاب از دیگر موضوعات مورد تاکید در این نشست بود و مقرر شد اعتبارات لازم تا آخر سال جاری برای برچیده شدن مدارس کانکسی بخصوص بالای ۱۰ نفر با کمک وزارت آموزش و پرورش، خیرین و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اختصاص پیدا کند و ۵۸۰۰ چشمه سرویس بهداشتی و آبخوری با کمک خیرین در مدارس ایجاد شود.
در ادامه هم گزارشی از کمبودها در دانشگاه فرهنگیان امسال همچون فضای خوابگاهی، آموزشی، کمک آموزشی، رفاهی و اداری عرضه و در مورد انجام اقدامات لازم برای تخصیص فضاهای جدید و اعتبارات لازم برای ساخت مدارس و دانشگاه فرهنگیان بحث بررسی و تصمیم گیری شد.
اعضا همینطور تصمیماتی هم در مورد کادر پرورشی، مربیان بهداشت و نیروهای خدماتی و سرایدار مدارس اتخاذ کردند.
بحث و بررسی در مورد نرخ سرویس مدارس هم از دیگر موضوعات این جلسه بود و مقرر شد قیمت گذاری و تعیین نرخ بر مبنای مصوبات و جلسات بین نمایندگان شهرداری ها، آموزش و پرورش و وزارت کشور تعیین شود.
نیروی انتظامی هم گزارشی از اقدامات انجام شده در مورد تسهیل ترافیک در شروع سال تحصیلی عرضه و تاکید کرد که پلیس راهور، سازماندهی های لازم برای تسهیل رفت و آمد و پیشگیری از ترافیک در معابر و خیاباهای هر منطقه را همزمان با شروع سال تحصیلی انجام داده است.1401/06/31
18:08:08
5.0 / 5
550
تگهای خبر: آموزش , برنامه , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل