انبارلویی:

نظریه ولایت فقیه کارآمد بوده است

نظریه ولایت فقیه کارآمد بوده است

به گزارش سیاسی، یک فعال سیاسی با اشاره به شایعات دشمنان و رسانه های آنها درباره ی سلامت رهبر انقلاب، اظهار داشت: با وجود همه شایعه پراکنی ها درباره ی سلامت رهبری، ایشان در دیدار با دانشجویان ایستاده سخن گفتند و تمام رسانه های جهان قامت ایشان را دیدند.محمدکاظم انبارلویی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی شایعات مطرح شده درباب سلامت رهبر انقلاب، اظهار داشت: یکی از آرزوهای دشمنان این است که انقلاب فاقد چنین رهبری نیرومند، هوشمند، شجاع و فقیهی باشد. این اقدامات دشمن نشان میدهد که آنها برای آن مرحله هم برنامه دارند. در زمان حیات امام خمینی(ره) هم دشمن هم چنین آرزوهایی داشت، اما ما یک نظام مستقر با قوانین فوق العاده محکم داریم. سازوکارهای حکومت مشخص بود و وابسته به یک فرد نیست.

وی افزود: اراده خداوند از سال 60 این بوده که وجود مقدس رهبری را برای نظام جمهوری اسلامی نگه دارد. با وجود همه شایعه پراکنی ها درباره ی سلامت رهبری، ایشان در دیدار با دانشجویان ایستاده سخن گفتند و تمام رسانه های جهان قامت ایشان را دیدند.

این فعال سیاسی با اعلان اینکه امام خمینی(ره) پایه های یک نظام نیرومند را مستقر کردند، اشاره کرد: اسم این نظام به رفراندوم گذاشته شد. سپس خبرگان قانون اساسی با انتخاب مردم، قانون اساسی را تهیه کردند و این قانون اساسی به همه پرسی گذاشته شد و برمبنای آن، نهادهای نظام شکل گرفت. بعد از ارتحال امام(ره)، مجلس خبرگان که از فقهای کشور بودند، در کمتر از 24 ساعت رهبری جدید نظام را انتخاب کردند و مشاهده کردیم که در دوره رهبری آیت الله خامنه ای، موفقیت های بسیار شگفت انگیزتری نسبت به دوره امام خمینی(ره) دست یافتیم. برخی فکر می کردند پس از ارتحال امام(ره) نظام جمهوری اسلامی هم رفتنی است و کسی جای ایشان را نمی تواند پر کند. الان هم اگر خدای ناکرده شاهد رخدادی ناگوار باشیم، مجلس خبرگان به همین وظیفه خود عمل خواهدنمود و اتفاق خاصی به نفع دشمن رخ نخواهد داد.

انبارلویی با تأکید بر این که نظام جمهوری اسلامی وابسته به فرد نیست، اظهار داشت: حالا مدل حکومت جمهوری اسلامی در دپارتمان های علوم سیاسی دنیا مطالعه می شود. آنها فکر نمی کردند جمهوریت و اسلامیت کنار هم قرار بگیرد اما 43 سال است این نظام برقرار شده و هر روز قدرتمندتر می شود. قدرت نرم ما از مدیترانه تا هندوستان و آفریقا کشیده شده و دشمن قدرت سخت ما را هم دیده است. این موفقیت ها محصول یک نظامی است که با انفجار دفتر نخست وزیری، دفتر حزب جمهوری اسلامی و 17 هزار شهید ترور نه فقط ضعیف نشد، بلکه قدرتمندتر شد. این موفقیت ها ثابت کرده که نظریه ولایت فقیه کارآمد بوده است.


1401/06/28
11:47:27
5.0 / 5
657
تگهای خبر: برنامه , كشور , مجلس , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل