در بازدید سرزده رئیس مركز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری از متروی تهران مطرح شد

حمایت دولت از مترو

حمایت دولت از مترو

سیاسی: رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری امروز بصورت سرزده از خط 1 و 3 متروی تهران بازدید نمود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، حجت الاسلام والمسلمین احمد صالحی امروز بازدید سرزده خودرا از ایستگاه منیریه در خط سه متروی تهران شروع کرد و در راه حرکت خود با حضور در واگن های مترو، اتاق کنترل و مراکز تجاری با مسافران و کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران به گفت و گو پرداخت و دغدغه ها و مشکلات آنها را شنید. صالحی در آخر این بازدید با حضور در ساختمان شهید حاج قاسم سلیمانی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از مرکز فرمان نیز بازدید کرد و جلسه ای با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران انجام شد.

در ابتدای این جلسه حامد عباسی نامی مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گزارشی از اقدامات انجام شده درباب آمادگی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها را ارائه داد و اضافه کرد: در روزهای پیشرو با افزایش حجم مسافر روبه رو هستیم و بمنظور آمادگی هرچه بیشتر برای خدمات رسانی، کمیته استقبال از مهر را با حضور معاونین و مدیران ارشد خطوط راه اندازی کردیم و همه کارکنان این شرکت با حداکثر توان برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان تلاش خواهند کرد.

نامی با اشاره به این که ترمیم روشنایی و نور در ایستگاه ها و همین طور بحث نظافت داخل قطارها و ایستگاه ها از مهم ترین اقدامات در حال انجام می باشد اظهار داشت: از پیمانکارانی که با ما همکاری می کنند خواستیم بحث نظافت را در شأن پایتخت جهان اسلام داشته باشند تا بتوانیم با ایستگاه ها و قطارهای تمیز میزبان شهروندان عزیزمان باشیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اضافه کرد: بحث پله برقی ها و آسانسورها یکی دیگر از مطالبات به حق مردم است و همانطور که امروز حضرتعالی از نزدیک در ایستگاه ها مشاهده کردید تعمیرات برخی از پله برقی ها از سنوات گذشته مغفول مانده که حالا با اولویت درحال پیگیری و انجام است.

وی اشاره کرد: قسمتی از این تعمیرات شاید هزینه خیلی زیادی نداشته باشد و فقط یک تدبیر مدیریتی برای حل آن لازم بود. از حوزه های مهندسی و سایر همکاران خواسته شده تا اول مهر، بخش هایی را که می شود تعمیر کنند. بحث اعزام قطارهای فوق العاده، در اول مهر باتوجه به افزایش مسافر یکی دیگر از کارهایی است که همکاران ما در زمینه عملیات با اضافه کردن چند رام قطار انجام می دهند تا بتوانیم پیک مسافری را مدیریت نماییم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اعلان اینکه در زمینه منابع انسانی در سنوات گذشته مدیرانی بودند که زحمت های زیادی برای مترو کشیدند اضافه کرد: تلاش می نماییم با به کارگیری این سرمایه های انسانی در زمینه های معاونتی و مدیریتی، حداکثر استفاده را از ظرفیت ها بکنیم.
تهیه بانک اطلاعاتی از دست فروشان مترو
وی همین طور به تهیه بانک اطلاعاتی درباب دست فروشان اشاره نمود و اظهار داشت: در فضای مجازی صحنه هایی پخش می شود که در شأن پایتخت ام القرای جهان اسلام نیست در همین راستا به پلیس و نیروهای انتظامات ماموریت دادم که یک بانک اطلاعاتی نظام مند از دست فروشان مترو تهیه کنند چونکه برخی از این افراد نیازمند هستند و باید حمایت شوند.

نامی اضافه کرد: در ایام گذشته دیداری با مدیرکل کمیته امداد استان تهران داشتیم تا با حمایت های نهاد ریاست جمهوری، شهرداری تهران، استانداری تهران و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، بتوانیم تا آخر سال این مساله که در صدر اعتراضات مسافران هم هست را ساماندهی و دست فروشان مترو را به سمت شغل و خوداشتغالی هدایت نماییم. با صحبت های مطرح شده در آن جلسه کمیته امداد هم قبول کرده که وامی را برای ایجاد شغل و درآمد به این افراد اختصاص دهد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد صالحی رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری نیز ضمن خداقوت به تمامی کارکنان صدیق شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: خدمات رسانی خالصانه شما در مترو شاید آن طور که باید دیده نشود؛ اما ماندگار است.

وی با اشاره به این که امروز نخستین ماموریت پس از سفرهای استانی در تهران را داشته است اظهار داشت: انتخاب مترو به خاطر داشتن پنج مؤلفه بود. اول این که در شهر تهران دیدار صورت گیرد. دوم فراوانی خدمت به مردم و مراجعه های مردمی در آن؛ با توجه به این که هر روز یک میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون سفر در این شهر زیرزمینی به انجام می رسد. سوم مدیران جهادی، انقلابی، جوان، پرانرژی، پیگیر و دلسوز نظام و انقلاب در آن مشغول باشند. چهارم در این فرصت کم بازدید، ثمره خوبی برای مردم و کارکنان زحمتکش مترو داشته باشد و پنجم این که این بازدید یک شروعی برای سایر دستگاهها و وزارتخانه های دیگر دولت باشد.

صالحی اضافه کرد: دولت مردمی فقط عنوانش مردمی نیست باید کارآمدی، میدانی بودنش، رصد، پایش، نظارت و همه چیز آن مردمی باشد. ما دولتی داریم که رییس جمهور آن مردمی است و تمام زمان خودرا در کنار مردم و با مردم می گذراند.

صالحی با اشاره به این که مترو بیشترین تردد روزانه و مراجعه مردم را در بین تمام ادارات و دستگاه های تهران دارد اظهار داشت: مدیر خوب و جهادی برای این شرکت منصوب شده که برای ایشان و تیم مدیریتی شان، آرزوی دوام توفیقات داریم.
حمایت دولت از مترو
وی با اعلان اینکه از خدمات مترو اقشار مختلف با افکار و اعتقادات مختلف استفاده می نمایند اضافه کرد: نگاه خدمتی این مجموعه باید نگاه جامع توأم باکرامت انسانی و از زاویه اسلامی باشد. هنر ما این است وقتی که نوای دل انگیز صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع) را برای مسافران پخش می نماییم یا شعار، حدیث یا روایتی را منتشر می کنیم؛ آن چنان به زیبایی و هنرمندانه روایت شود که همگان را مجذوب خود کند.

وی با تکیه بر حمایت دولت از متروی تهران اظهار داشت: تلاش می شود تا راهکارهایی برای گره گشایی و رفع مشکلات این ناوگان عظیم در نظر گرفته شود تا خدمات رسانی در آن به مردم بهتر از قبل ادامه یابد.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در ادامه به لزوم نظارت دقیق بر عملکرد مدیران اشاره و اشاره کرد: پیگیر درخواست های مردمی و شکایاتی که مسافران از مشکلات مترو داشتند هستیم.
منبع:

1401/06/15
23:17:51
5.0 / 5
465
تگهای خبر: ایران , پایتخت , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل