سخنگوی رزمایش مشترك پهپادی ارتش اعلام كرد:

انهدام اهداف شبیه سازی شده با تسلیحات نقطه زن در رزمایش پهپادی ارتش

انهدام اهداف شبیه سازی شده با تسلیحات نقطه زن در رزمایش پهپادی ارتش

به گزارش سیاسی، سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی 1401 اعلام نمود: نقاط حساس و حیاتی دشمن با بهره گیری از تسلیحات مدرن و نقطه زن در رزمایش مشترک پهپادی 1401 ارتش جمهوری اسلامی ایران منهدم شد.


به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی و امنیتی ایرنا، امیر دریادار «سید محمود موسوی» روز پنجشنبه با بیان این خبر اظهار داشت که در ادامه مرحله اصلی و عملیاتی رزمایش مشترک پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران انواع پهپادهای رزمی از نیروهای چهارگانه ارتش اهداف مورد نظر در منطقه عمومی رزمایش را با بهره گیری از تسلیحات دقیق و نقطه زن مورد به هدف خوردن قرار دادند.
وی افزود: در این مرحله از رزمایش، پهپادهای کمان، مهاجر و ابابیل با بهره گیری از تسلیحات دقیق و نقطه زن بومی همچون بمب های قائم، موشک های الماس و بمب های MK-۸۲ اهداف در نظر گرفته شده در منطقه عمومی رزمایش که شامل اهدافی شبیه سازی شده از مراکز فرماندهی و کنترل دشمن، مخازن سوخت، زاغه های مهمات، سامانه های راداری و موشکی و اماکن تجمع نفرات بود را با دقت مورد به هدف خوردن قرار دادند.
سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۱ ارتش اصرار کرد که انواع مختلف پهپادها با برنامه های عملیاتی از پیش تعیین شده از نقاط مختلف و دوردست کشور به پرواز درآمده و با نظارت و هدایت مرکز راهکنشی رزمایش به اجرای عملیات می پردازند، به سبب دو طرفه بودن رزمایش، عبور پهپادها از سپرهای دفاعی و جنگالی تمرین و طی آن، ارزیابی موفقیت نیروهای مهاجم و یا مدافع برای اهداف عملیاتی و راهبردی ارتش ترسیم شده است.
به گفته دریادار موسوی با توجه به این که این رزمایش در گستره کل کشور برگزار می گردد قرارگاه راهکنشی ذوالفقار ارتش و چند قرارگاه فرعی در نقاط مختلف کشور وظیفه هدایت راهبردی و عملیاتی رزمایش را به عهده دارند.
سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۱ ارتش طراحی و تولید تسلیحات نقطه زن محمول بر پهپاد را از برنامه های مدون ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان نمود و اظهار داشت: افزایش قدرت آتش، بُرد عملیاتی پهپادها و همین طور در کنار آن استفاده از تسلیحات دقیق و نقطه زن در امتداد راهبرد «یک تیر - یک هدف» جزء برنامه های دنبال شده توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران طی سالهای قبل بوده که با همت جهادی متخصصان جوان نیروهای مسلح در ارتش و صنایع دفاعی در قالب سامانه های سلاح محمول بر پهپاد محقق شده است.منبع:

1401/06/07
12:14:45
5.0 / 5
423
تگهای خبر: ارتش , ایران , برنامه , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل