سرلشكر موسوی:

رزمایش پهپادی ارتش مایه دلگرمی دوستان و عصبانیت دشمنان است

رزمایش پهپادی ارتش مایه دلگرمی دوستان و عصبانیت دشمنان است

به گزارش سیاسی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزاری رزمایش مشترک پهپادی ارتش در گستره کشور را مایه دلگرمی و خشنودی ملت و دوستان کشورمان و عصبانیت دشمنان برشمرد و اظهار داشت: دشمنان باید در مقابل منطق حق سر تسلیم فرود آورند وگرنه ناگزیرند این پیشرفت ها را با چشم ببینند و بر عصبانیتشان افزوده شود.


به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی و امنیتی، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» روز پنجشنبه در حاشیه رزمایش مشترک پهپادی 1401 ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این نخستین رزمایش پهپادی است که با این وسعت و گستردگی در کشور، به صورت مشترک توسط نیروهای چهارگانه ارتش برگزار می گردد. این رزمایش مشترک در استانهای غربی، جنوب غربی، جنوبی، جنوب شرق، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و در استانهای مرکزی اصفهان، سمنان و یزد برگزار شده است.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: هر چهار نیروی ارتش با محوریت و فرماندهی قرارگاه ذوالفقار در این رزمایش حضور دارند و توان خویش را در عرصه پهپاد و جنگال به میدان آورده اند و جای شادمانی است که در این میدان تلفیق دانش، فناوری، تجربه و خلاقیت و شادی و نشاط جوانان را مشاهده می نماییم.
امیر سرلشکر موسوی به این که همه آنچه که در این رزمایش به کار گرفته شده جدیداست، اظهار داشت: از نیروهای جوان و با نشاطی که در این رزمایش پای کار هستند تا تجهیزات شامل پرنده ها و تجهیزات زمینی و سامانه های فرماندهی و کنترل با فناوری های روز آماده شده اند.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران پیام رزمایش ها و آمادگی نیروهای مسلح را برای مخاطبان مختلف کاملا رسا، روشن و صریح عنوان نمود و اظهار داشت: ملت بزرگ ایران به علت این که در این رزمایش پا در رکابی نیروهای مسلح خودشان را برای دفاع از کیان و ناموس ملت می بینند، راضی و خشنودند.
وی اظهار داشت: دوستان ما هم وقتی که می بینند جمهوری اسلامی ایران با وجود تمام کینه ورزی ها و دشمنی ها و خباثت هایی که در قبالش انجام شده با قدرت و با استقامت و سربلندی ایستاده و راه پیشرفت را بویژه در عرصه دفاعی طی می کند هم دلگرم و هم خوشحال می شوند.
وی اضافه کرد: البته عصبانیت هیچ سودی ندارد و دشمنان ما باید در مقابل منطق حق سر تسلیم فرود بیاورند وگرنه ناگزیرند این پیشرفت ها را با چشم ببینند و بر عصبانیتشان افزوده شود.
فرمانده کل ارتش اظهارداشت: این رزمایش در شرایطی صورت می گیرد که ما روز صنعت دفاعی کشور را پشت سر گذاشتیم و این رزمایش قدرت و توانمندی صنعت دفاعی کشور و کار مشترک ارتش و صنایع دفاعی را نشان داده است و این قدرت و اقتداری که توسط دانشمندان جوان و شرکتهای دانش بنیان به وجود آمده است.
وی تصریح کرد: ما از گذشته با شرکتهای دانش بنیان همکاریهای بسیار زیادی داشتیم، اما سال جاری با تاکیدی که فرمانده معظم کل قوا داشتند، این همکاری در عرصه های مختلف به رشد چند برابری رسیده است.
امیر سرلشکر موسوی در پاسخ به سوالی پیرامون میزان دستیابی به اهداف در این رزمایش اظهار داشت: آنچه ما تابحال مشاهده کردیم نشان دهنده موفقیت رزمندگان ما در این رزمایش بود اما باید صبر نماییم تا داوران ما ارزیابی خویش را به صورت دقیق انجام دهند.


منبع:

1401/06/05
22:03:08
5.0 / 5
456
تگهای خبر: ارتش , ایران , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل