دریادار سیاری:

پهپاد جایگاه ویژه ای در ارتقاء توان رزم نیروهای مسلح دارد

پهپاد جایگاه ویژه ای در ارتقاء توان رزم نیروهای مسلح دارد

به گزارش سیاسی، فرمانده رزمایش مشترک پهپادی ذوالفقار ارتش با تکیه بر این که پهپاد جایگاه ویژه ای در ارتقاء توان رزم نیروهای مسلح پیدا کرده است، اظهار داشت:  امنیت کشور و منطقه باید توسط خودمان تامین گردد، اگر مقرر است کسی برای ما امنیت برقرار کند این به معنای امنیت عاریه ای است که اصلا ارزش ندارد.


به گزارش حوزه امنیتی دفاعی ایرنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری بامداد امروز در نخستین روز از رزمایش با اشاره به اینکه بحمدالله امروز کشور ما دارای نیروهای مسلح قوی، با تجربه و مقتدری است، اظهار داشت: نیروهای مسلح از تجهیزات لازم برای انجام مأموریت خود برخوردار می باشند، اما اگر ما نگاهمان به آینده نباشد، و مطابق با فناوری های روز و آینده حرکت نکنیم بطور قطع از دیگران عقب خواهیم ماند.
معاون هماهنگ کننده و فرمانده رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۱ ارتش با تکیه بر این که پهپاد امروزه یک پدیده جدید است، اضافه کرد: اثرگذاری این پدیده در جنگ های اخیر در دنیا ثابت شده است که میتوان به جنگ آذربایجان و ارمنستان، جنگ اوکراین و روسیه و... اشاره نمود.
دریادار سیاری افزود: امروز پهپاد در ارتقاء توان رزم نیروهای مسلح بخصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران جایگاه بزرگی پیدا کرده و در سازمان رزم ارتش گنجانده شده است و در کنار سایر تجهیزات دیگری که وجود دارد توان رزم ما را مطابق با تکنولوژی روز ارتقا بخشیده است.
وی با تکیه بر این که در این عرصه نمی خواهیم به دیگران وابسته باشیم و تجهیزات حوزه پهپادی تماما به صورت بومی تولید می شود، اظهار داشت: اغلب پهپادهایی که در این رزمایش شاهد حضور و اجرای عملیات آنها هستیم، تولید اولیه اش در داخل ارتش بوده و برای تکمیل و تولید انبوه به وزارت دفاع و یا شرکتهای دانش بنیانی که در سطح کشور هستند سپرده شده اند.
معاون هماهنگ کننده و فرمانده رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۱ ارتش با اشاره به اینکه داشتن توانمندی پهپادی به توان بازدارندگی کشور کمک می نماید، تصریح کرد: امنیت کشور و منطقه باید توسط خودمان تامین گردد، اگر مقرر است کسی برای ما امنیت برقرار کند این به معنای امنیت عاریه ای است که اصلا ارزش ندارد.
دریاردار سیاری بیان نمود: توانمندی ملت قهرمان ایران و نیروهای مسلح به میزانی است که می تواند در مقابل همه تهدیدات ایستادگی کند و آزموده را آزمودن خطاست.
وی با اشاره به اینکه با وجود مدت زمان کمی که برای تجهیز به فناوری پهپاد طی کردیم، نتیجه کار جهشی بوده، اظهار داشت: نتایج بسیار ارزشمندی در مدت زمان کمی به دست آمده که حاصل هوش و ذکاوت پژوهشگران ما است.
معاون هماهنگ کننده و فرمانده رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۱ ارتش تصریح کرد: در این رزمایش برخی از پهپادهای ارتش در شرایط خاص و دشوار به کار گرفته خواهند شد و در حوزه های مراقبت و شناسایی، جنگ الکترونیک و رزمی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.


منبع:

1401/06/03
12:58:10
5.0 / 5
474
تگهای خبر: ارتش , ایران , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل