سردار سلامی:

خطرناکترین راهبرد دشمن حمله به قلب ها و ذهن هاست

خطرناکترین راهبرد دشمن حمله به قلب ها و ذهن هاست

به گزارش سیاسی، فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه خطرناک ترین راهبرد دشمن و ویرانگرترین تهدیدی که برگزیده، حمله به قلب ها و ذهن هاست، اظهار داشت: دشمن از قدرت نظامی خود به اندازه ممکن بهره برده اما راه ها برایش بسته بوده است.


به گزارش حوزه امنیتی دفاعی ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در دومین روز از سی وششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران برگزار شد، عنوان کرد: نکته ای که خیلی مهم است و ما از دوران کودکی در راه رشد و تکامل تدریجی خود آنرا در محور زمان دیده ایم، اینست که معلمان ما شخصیت هایی وارسته، متخلق، اسوه در فضایل اخلاقی و انسان هایی شایسته برای ساخت زیربنای فکری، علمی، معرفتی و تربیتی برای نسل های نونهال و نوجوان و جوان ما هستند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: معلم یک نقطه منفصل از محیط اجتماعی نیست بلکه حقیقتی جاری و شخصیتی تکثیر شونده است، یک مدل و الگوی تعمیم یابنده است. معلم، قله ای است از فضائل که از آن ارزش های اخلاقی، تربیتی، دانش و علوم معارف می جوشد و در دامنه محیط اجتماعی سرازیر شده در جامعه را برای آینده می سازد. یعنی افرادی که بنای عظیم ساخت انسانی کشور را برای آینده ای که مستمراً به حال تبدیل می شود را می سازند معلمان ما هستند.
سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه وسعت هر کشور در ابعاد و طول و عرض جغرافیایی آن نیست، خاطرنشان کرد: وسعت هندسی یک عامل قدرت است اما عنصر اصلی که عظمت و وسعت و شکوه یک جامعه را تعیین می کند، وسعت ذهن ها و قلب هاست. هر کشوری به وسعت مساحت ذهنی بزرگ یا کوچک است.
وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به نبرد دشمن ضد کشورمان تصریح کرد: امروز زبان و قلم، سلاح ما است که می تواند ما را از قلب یک نبرد نیرومند با موفقیت خارج کند. دشمن همه ابزارهای به تسلیم کشیدن ما را اعمال کرده است، تمام زوایای متنوع نبرد را به روی ما گشوده و همه راه ها را طی کرده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: دشمن از قدرت نظامی خود به اندازه ممکن بهره برده است. از تهدید اقتصادی بعنوان ویرانگرترین سلاح برای به تسلیم کشاندن اراده این ملت بهره برده است. از نبردهای نیابتی در مقیاس عظیم برای محاصره امنیتی ما بهره برده است. از یک نبرد اطلاعاتی عظیم، ترور، خرابکاری و دستکاری در نظام امنیت داخلی ما بهره برده است. تمام این ابزارهای نبرد سخت را به کار گرفته، اما راه بسته است.
سرلشکر سلامی ضمن اشاره به راهبردهای خطرناک دشمن ضد ایران اظهار داشت: خطرناکترین راهبرد دشمن و ویرانگرترین تهدیدی که برگزیده است حمله به قلب ها و ذهن هاست. باید در این خصوص مطالعه کنید. البته حتما قبل از من این حوزه مطالعه دارید. ولی بنده به اساس مسئولیتی که در محافظت از انقلاب اسلامی در مقابل طیف متنوع تهدیدات دارم گاهی مجبور می شوم علاوه بر گذر به دنیای تهدیدات سخت در حوزه تهدیدات نرم مروری داشته باشم.
ادامه دارد...


منبع:

1401/06/01
10:07:33
5.0 / 5
349
تگهای خبر: آموزش , ایران , جامعه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل