معاون وزیر دفاع:

۹۰ درصد نیازهای دفاعی در داخل کشور تولید می شود

۹۰ درصد نیازهای دفاعی در داخل کشور تولید می شود

به گزارش سیاسی، معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: تحریم های ظالمانه استکبار در سالهای متمادی کوچکترین اثری بر صنعت دفاعی کشور نداشته است بگونه ای ۹۰ درصد نیازهای دفاعی با تاکید بر توان داخلی تولید می شود.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، امیر سرتیپ "سعید شعبانیان" در سخنرانی قبل از خطبه های آیین عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه بجنورد، عنوان کرد: استکبار جهانی از آغاز انقلاب اسلامی تحریم های گوناگونی بخصوص در حوزه نظامی بر کشور تحمیل کرد ولی در عرصه نظامی با تاکید بر توان داخلی به خودکفایی رسیدیم و درصد بسیار کمی از نیازهای دفاعی کشور به علت توجیهات اقتصادی وارد می شود.
وی اضافه کرد: مستشاران نظامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشور را ترک کردند و در این برهه زمانی با مشکلات زیادی مواجه شدیم، اما نیروهای داخلی با انگیزه و تلاشهای خستگی ناپذیر خود توانستند خیلی از لوازم و تجهیزات نظامی را تولید کنند.
امیر شعبانیان ضمن اشاره به دستاوردهای حوزه دفاعی کشور در سالهای اخیر، اظهار داشت: در ۲ سال قبل نیروهای متخصص حوزه دفاعی توانستند هواپیماهای «کوثر» و «شکاری یاسین» بسازند که این محصول نظامی به تولید انبوه رسیده است.
این مقام مسئول افزود: در عرصه هواپیماهای سنگین، شناور و زیر سطحی هم قادر به ساخت زیردریایی «غدیر» شدیم که در اعماق اقیانوس درحال اجرای مأموریت است.
وی خاطرنشان کرد: همینطور در عرصه موشکی هم اینک نیروهای دفاعی کشور قادر هستند تا ۲ هزار کیلومتر هر هدفی را مورد برخورد قرار دهند.
معاون وزیر دفاع با اشاره به اینکه در سایه اقتدار نظامی کشور، لحن آمریکا در مذاکرات تغییر کرده است، خاطرنشان کرد: با رشادت های نیروهای دفاعی کشور ادبیات مذاکرات تغییر کرده است و دیگر مذاکره کنندگان جرات مطرح کردن انتخابهای روی میز را ندارند.
وی اضافه کرد: در واقع با افزایش توان نظامی، قدرت دیپلماسی کشور هم بالا رفته است و دشمنان دیگر توان مطرح کردن انتخابهای نظامی را ندارند.
روز ۳۱ مرداد در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز صنعت دفاعی نامگذاری شده است.


منبع:

1401/05/30
23:10:23
5.0 / 5
1294
تگهای خبر: آمریكا , ایران , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل