معاون وزیر دفاع:

در ساخت محصولات دفاعی جزو ۱۰ کشور برتر جهان هستیم

در ساخت محصولات دفاعی جزو ۱۰ کشور برتر جهان هستیم

به گزارش سیاسی، معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به ساخت انواع پهپاد و موشک بالستیک نقطه زن تا زیردریایی توسط کشورمان اعلام نمود: با ساخت 2 هزار محصول دفاعی جزو 10 کشور دنیا هستیم.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، امیر دریادار مهدی خواجه امیری، امروز در سخنرانی قبل از خطبه نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز اضافه کرد: صنعت دفاعی ما از مهندسی معکوس به مرحله طراحی و ساخت و تولید رسیده است.
وی اظهار داشت: در ساخت موشک بالستیک نقطه زن تا دو هزار کیلومتر، انواع هواپیماها در بعد صنایع هوایی با سرنشین و بدون سرنشین ( بومی سازی و طراحی و ساخت تولید جنگنده کوثر)، جزو معدود کشورهای طراح و تولیدکننده پهپادها هستیم.
وی افزود: در صنایع دریایی کشتی نظامی و دریایی نیز با ساخت ناوشکن ها، ناو جماران و زیردریایی فاتح به دستاوردهای بزرگی رسیده ایم.
امیردریادار خواجه امیری تصریح کرد: در جنگال و نبردهای سایبری پیشرفت های زیادی داشتیم و همینطور در الکترواپتیک در جهان مقام دار هستیم.:
وی بیان نمود: ما به امکانات امروز قانع نیستیم و تجهیزات دفاعی و نظامی را ارتقا می دهیم، برای اینکه حالا در جایی قرار داریم که نیازمندی نیروهای مسلح را فراهم نموده ایم، ضمن این که آمادگی صادرات نیز داریم.
خواجه امیری افزود: پنج هزار و ۷۰۰ شرکت خصوصی و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان در این راه به ما کمک کرده اند که به این واسطه ۸۵هزار فرصت شغلی در سطح کشور بوجود آمده است.
وی با اشاره به اینکه میتوان صنعت دفاعی را مهم ترین و پیشرو ترین صنعت کشور دانست، تشریح کرد: صنایع دفاعی در همه حوزه ها از مهندسی معکوس عبور کرده و به طراحی بومی رسیده است و با شعار هسته دانا و شبکه توانا در همه ظرفیت های کشور اقدام می کند.
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: این پیشرفت های اصلی برای دفاع و امنیت کشور است و روز صنعت دفاعی نیز روز قدردانی از پیشتازان این صنعت می باشد که کمک کردند تا کشور در وضعیت خوبی قرار بگیرد، در صورتی که همه اینها در تحریم و جنگ اقتصادی رقم خورده است.
وی افزود: در زمان جنگ تجهیزات آنچنانی نداشتیم به طوریکه کشورهای دیگر حتی حاضر نبودند به ما سیم خاردار بدهند، ولی الان به قدری تجهیزات ارتقا یافته که دشمن در حیرت است.
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بعضی از پیشرفت های دفاعی اشاره نمود و اظهار داشت: صنایع زمینی با ساخت انواع تانک مثل کرار که با تانک تی ۹۰ روسیه برابری می کند، در تجهیزات زرهی و ساخت موشک های کروز به پیشرفت قابل ملاحظه ای رسیده است.
وی افزود: همینطور در ساخت کلاس های موشک های برد کوتاه متوسط و بلند بالستیک توانایی زیادی کسب کرده ایم.
وی با گرامیداشت ۳۱ مرداد، روز صنعت دفاعی، اظهار داشت: این روز را به عزیزان مان در نیروهای مسلح و دانش بنیان ها تبریک عرض می کنم.
وی افزود: ۳۱ مرداد روز تجلیل از صنعت گران دفاعی کشور است و هدف از نامگذاری این روز توسط رهبر معظم انقلاب، ایجاد نگاه بومی سازی و خودکفایی و قطع وابستگی به خارج است.
خواجه امیری بیان نمود: امید است در مقطع دوم گام دوم انقلاب نیز به وظایف خود به خوبی عمل نماییم.
وی با اشاره به اینکه موقعیت کشور بگونه ای است که نقطه طمع دشمن قرار گرفته که میتوان به هشت سال دفاع مقدس، ترور نخبگان کشور، جنگ های نیابتی اشاره نمود، اظهار داشت: در هر نوع تهدیدی وزارت دفاع در نوک پیکان بوده است و همانطور که رهبر معظم انقلاب هم تاکید داشتند، وزارت دفاع حساس ترین نقطه است.
وی یادآوری کرد: تروریست های آمریکایی درک کرده اند که ما شعار نمی دهیم و هر حرکت خصمانه با قدرت باورنکردنی پاسخ داده می شود.
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به ساقط کردن یک فروند پهپاد نورثروپ گرومن آر کیو-۴ گلوبال هاوک آمریکایی در منطقه تنگه هرمز، هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد و هدف قرار دادن مقرهای داعش در سوریه به واسطه تجهیزات وزارت دفاع و به حملات دقیق مقر دشمن در مرز شمالغرب توسط این تجهیزات اشاره نمود و اظهار داشت: حال تروریست های آمریکایی درک کرده اند که ما شعار نمی دهیم، بلکه هر حرکت خصمانه با قدرت باورنکردنی و قدرت شدید پاسخ داده خواهد شد.


منبع:

1401/05/30
12:30:31
5.0 / 5
450
تگهای خبر: آمریكا , تولید , كشور , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل