رئیس قرارگاه اقتصادی وزارت دفاع:

ایران در صنعت دفاعی خودکفا و دارای قدرت بازدارندگی است

ایران در صنعت دفاعی خودکفا و دارای قدرت بازدارندگی است

به گزارش سیاسی، ایرنا- رئیس قرارگاه اقتصادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: در حوزه صنایع دفاعی به خودکفایی کامل رسیده ایم و امنیت و دفاع را با هزینه کمتری تأمین می نماییم و قدرت دفاعی کشور بازدارنده است.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سردار مصطفی محمد نجار در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی اضافه کرد: به رغم تهدیدات ظالمانه بخصوص در حوزه دفاعی کشور، به علم و دانش تولید تجهیزات پیشرفته دفاعی در حوزه های مختلف دست یافته ایم.
وی افزود: صنایع دفاعی و تجهیزات روز در کشور متناسب با تهدیدات طراحی و ایجاد می شود و از همه ظرفیتهای کشور برای خودکفایی در این عرصه بهره گرفته شده و می شود.
رییس قرارگاه اقتصادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: سرریز دانش و فناوری صنایع دفاعی کشور هم به سایر بخشهای تحقیقاتی کشور و اقتصاد تزریق می شود و تمام دستاوردها در حوزه های هوایی، دریایی و موشکی در شرایط سخت تحریمها به دست آمده که پرارزش است.
نجار اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در آغاز گام دوم انقلاب در خیلی از عرصه های علم و فناوری در منطقه پیشتاز است و راهبرد اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی در صنعت دفاعی کشور در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: هم اینک ایران نقش تعیین کننده ای در معادلات بین المللی دارد و نمی تواند در مقابل تحولات جهانی و منطقه ای بی نظر باشد و قدرت ایران به حدی است که دشمنان برایش زمین بازی در سطح کشورهای قدرتمند طراحی می کنند که راه اندازی داعش از آن جمله است اما توانست با محوریت مقاومت و قدرت دفاعی، داعش را نابود کند.
رییس قرارگاه اقتصادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن اشاره به تصویب سند ارتقای قابلیت های دفاعی راهبردی کشور در حوزه های موشکی، دفاعی و هوایی بعنوان اولویت در مجلس شورای اسلامی با اکثریت آرا اظهار داشت: با پشت سر گذراندن همه موانع و تحریمها، نفوذ راهبردی خویش را در اقصی نقاط منطقه و جهان گسترش داده ایم.
نجار اضافه کرد: از لحاظ قدرت دفاعی در سطح بازدارندگی هستیم و علاوه بر تأمین نیازمندیهای نیروهای مسلح. صادرات تجهیزات نظامی هم باکیفیت بالا در حال انجام می باشد.
وی افزود: قدرت دفاع نظامی کشور، تهدیدات نظامی را از اعتبار ساقط کرده است و هیچ کشوری جرات تجاوز به کشور ایران را ندارد و این دستاوردهای حوزه دفاعی بوده که معادلات قدرت را در منطقه به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر داده است.
رییس قرارگاه اقتصادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: دست اندرکاران دفاعی کشور ضمن بومی سازی دانش طراحی و ساخت تجهیزات پیشرفته نظامی، آمادگی دارند با استفاده از این دانش و فناوری در بخشهای مختلف صنعتی و اقتصادی مناسب با زیست بوم اقتصادی وارد عرصه شوند و به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند.
نجار اضافه کرد: تحولات شگرفی در حوزه دانش و فناوری صنایع دفاعی رخ داده است و در تولید علم طراحی و ساخت تجهیزات مدرن در حوزه های ساخت هواپیماهای پیشرفته، موشکهای نقطه زن، ماهواره ها، زیردریایی، تانک، نفربر و سایر نیازهای دفاعی به موفقیت های بی نظیری دست یافته ایم و از روشهای مدیریتی مدرن بهره می گیریم.
وی افزود: طراحی سامانه های پیشرفته برای محافظت از فضای کشور، سامانه و تجهیزات پدافندی و ساخت موشکها، طراحی و ساخت جت جنگنده، ساخت و تعمیر هواپیما، طراحی شناورهای سطحی و زیرسطحی و شناورها در حوزه دریایی همچون دستاوردهای کشور در حوزه دفاعی است.
وی افزود: دشمن اگر یکی بزند، ۱۰ تا می خورد و در حوزه صنایع دفاعی بخصوص در بخش قدرت موشکی حاضر به مذاکره با دشمن نخواهیم بود.
او با تکیه بر اینکه کشور باید روز به روز قدرت دفاعی خویش را بیشتر کند اضافه کرد: در آغاز گام دوم انقلاب تلاشهای خویش را برای تحقق اهداف سند توسعه در حوزه دفاعی به کار می گیریم.
در تقویم ملی، ۳۱ مرداد ماه بعنوان روز صنایع دفاعی کشور نام گذاری شده است.

1401/05/29
10:45:36
5.0 / 5
533
تگهای خبر: ایران , تولید , شورا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل