امیرعبداللهیان:

وزارت خارجه پیگیر آزادی حاجی ایرانی بازداشت شده در عربستان است

وزارت خارجه پیگیر آزادی حاجی ایرانی بازداشت شده در عربستان است

سیاسی: وزیر امور خارجه از پیگیری وزارت امور خارجه برای آزادی و بازگشت حاجی ایرانی بازداشت شده در عربستان آگاهی داد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، عصر پنجشنبه در گفت و گو با پدر خلیل دردمند حاجیِ ایرانی که پس از اختتام مناسک حج در مکه مکرمه از طرف پلیس بازداشت شده است، ضمن احوالپرسی و دلجویی از خانواده وی، ایشان را در جریان اقدامات انجام شده از طرف وزارت امور خارجه از ابتدا تا کنون قرار داد و اشاره کرد: این وزارت خانه تمام توان خودرا برای آزادی هر چه سریع تر این تبعه کشورمان به کار گرفته است.
وزیر امور خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد با مساعدت عربستان، تنها بازمانده حجاج کشورمان به ایران باز گردد.
خاطر نشان می سازد امیرعبداللهیان، در خلال روزهای اخیر در گفت وگوی جداگانه با وزرای امور خارجه عراق و عمان خواهان مساعدت آنان برای آزادی سریعتر این تبعه کشورمان شد.
اداره کل کنسولی وزارت امور خارجه نیز بصورت فعال موضوع را در دست پیگیری داشته و تا آزادی این شهروند کشورمان به انجام وظیفه خود عمل خواهدنمود و موضوع به طور جدی در دستور کار اداره کل کنسولی وزارت امور خارجه قرار دارد.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، بر طبق اعلام رسانه های خبری یکی از حجاج کشورمان در روز عید قربان به بهانه انداختن عکسی از حاج قاسم با کعبه توسط نیروهای امنیتی سعودی دستگیر شده و همچنان با گذشت بیش از ۳۰ روز در زندان به سر می برد.
"خلیل دردمند" از دُرچه اصفهان که همراه با مادرش به حج تمتع ۱۴۰۱ مشرف شده بود، بعد از انجام مناسک حج تمتع در روز عید قربان توسط نیروهای امنیتی عربستان سعودی در مسجدالحرام دستگیر و به زندان منتقل شد.
گفته می شود که برای دردمند پرونده تشکیل شده و بهتان او «تصویربرداری» است و مقرر است در ایام آینده به پرونده این حاجی ایرانی رسیدگی شود.
منبع:

1401/05/28
16:43:02
5.0 / 5
608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل