بررسی کلیات طرح تاسیس و فعالیت سازمان های مردم نهاد در کمیسیون شوراها

بررسی کلیات طرح تاسیس و فعالیت سازمان های مردم نهاد در کمیسیون شوراها

به گزارش سیاسی سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس از بررسی کلیات طرح تاسیس و فعالیت سازمان های مردم نهاد و تشکل های اجتماعی در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.


علی حدادی در گفتگو با ایسنا؛ ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها، بیان نمود: در جلسه امروز کمیسیون کلیات طرح تاسیس و فعالیت سازمان های مردم نهاد و تشکل های اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در نهایت طرح به کارگروه مربوطه ارجاع شد تا ظرف دو هفته آینده بر روی جزئیات آن کار کرده و آنرا به صحن کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها بیاورد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در این طرح به دنبال آن هستیم یک مرجع مسئولیت صدور مجوز را برعهده داشته و نظارت بر مجموعه تشکل های مردم نهاد در اختیار یک مرجع قرار گیرد. در این طرح سامانه واحد و برخط دیده شده تا از طولانی شدن صدور مجوز جلوگیری شود. همینطور شرایط لغو مجوز تشکل ها هم پیشبینی شده است. وزارت کشور بعنوان دبیرخانه اجرای این قانون تعیین خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، خاطرنشان کرد: در ادامه جلسه امروز کمیسیون برای عضویت در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب وزارت کشور، انتخاباتی در جلسه انجام شد و ۴ کاندیدا برای دریافت رای به صحن علنی معرفی گشتند. بر مبنای رای اعضای کمیسیون، بنده و آقایان مالک شریعتی، محمدرضا صباغیان بافقی و عبدالحسین روح الامینی به صحن جهت عضویت در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب معرفی شده و در نهایت با رای نمایندگان دو نفر انتخاب می شود.

منبع:

1401/04/25
19:50:37
5.0 / 5
600
تگهای خبر: سازمان , شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل