امام جمعه موقت اصفهان:

بی حجابی جنگ آمریکا است

بی حجابی جنگ آمریکا است

سیاسی: اصفهان امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی انصافا دارد کار خودش را انجام می دهد، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر باید کار همه باشد، مبحث این است که نیروی انتظامی موضع فعال گرفته است و ما موضع انفعال، این خوب نیست، باید برعکس شود.


حجت الاسلام سید مجتبی میردامادی، در خطبه های عبادی-سیاسی این هفته نماز جمعه اصفهان، با یادآوری سالروز واقعه مسجد گوهر شاد و تیراندازی عُمال رضاخان به تحصن کنندگان نسبت به الزامی شدن جایگزینی کلاه مردم به کلاه شاپو و کشف حجاب و به خاک و خون کشیده شدن معترضین به دستگیری محمدتقی بهلول، درباره مساله امروز حجاب و عفاف در کشور، اظهار نمود: این را بدانید که ایجاد مشکل حجاب در ایران، جنگ آمریکا است، آنها از هر راهی استفاده می نمایند تا ملت ایران از قدرت دینی تهی شود.
وی با اعتقاد به این که دشمن می خواهد در ایران بی بند و باری و شهوت را جایگزین معنویت و ایمان کند، افزود: ملت باید دست در دست یکدیگر بگذارند و این مصیبت بزرگ را در کشور از بین ببرند، نیروی انتظامی انصافا دارد کار خودش را انجام می دهد این را از بولتن هایی که بعنوان گزارش کار از فعالیتهای بزرگی که درباره فسادهای اخلاقی انجام داده اند، خوانده ام.
امام جمعه موقت اصفهان در عین حال خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید کار همه باشد، مبحث این است که نیروی انتظامی موضع فعال گرفته است و ما موضع انفعال، این خوب نیست، باید برعکس شود.
میردامادی با انتقاد از شورای شهر و شهداری اصفهان، تصریح کرد: شما منتخب و مورد قبول مردم هستید، نباید آثار شوم شوراهای شهر قبلی را ادامه دهید، روزها میبینم که مثلاً در جایی بزرگ نوشته اند، پارکینگ "حاج آقا رحیم ارباب"، این درست است؟ اسم یک عالم و مجتهد و شخصیت برجسته روی یک پارکینگ باشد و آن هم نه با اسم کامل او؟
وی افزود: شخصیت های دیگری مانند علامه، فیلسوف و فقیهی که بدون ذکر برجستگی های شخصیتی او، اسمش را روی یک خیابان بر یک تابلو نوشته اند، از آن سمت در مدینه سنی ها هم خیابانی به اسم "علی بن ابی طالب" وجود دارد، آن وقت در اصفهان یک تابلو با این عنوان یا اسامی دیگر ائمه اطهار مانند "امام صادق (ع)" یا "امام باقر (ع)" و دیگران وجود ندارد، این اسم ها باید جلوی چشم باشد، بر زبان جاری و ساری باشد تا زنده بماند.
امام جمعه موقت اصفهان همینطور ضمن اشاره به هفته مالیات و سخنرانی قبل از خطبه های مدیر کل دارایی استان، درباره ضرورت پرداخت مالیات توسط مردم و مدارای حال مردم توسط ممیزین مالیاتی اظهار داشت: برای ایجاد نوعی عدالت اقتصادی باید کسانی که درآمد بالاتری دارند برای تأمین مملکت کمک بیشتری هم انجام دهند، این در زمان ائمه بوده، در سایر کشورها هم وجود دارد.
میردامادی در عین حال خطاب به مسؤلان اداره دارایی افزود: ممیزین مالیاتی را از میان افراد متعهد، مومن و متخصص انتخاب کنید، نکند در ماجرای گرفتن مالیات یک کارگاه کوچکی به علت عدم توانایی در پرداخت مالیات تعطیل و کارگرهایی بیکار شوند.
وی اخطار داد: گاهی صاحبان کسب و کار به اداره دارایی رجوع می کنند و از رقم مالیات خود گله مند هستند، در جواب می شوند که «برو درش را ببند»، این چه مدل رفتار است؟ این درست نیست، باید با مردم با محبت رفتار کرد، برای آنها مشوق های مالیاتی در نظر گرفت، بدون شک ملتی که جان عزیز فرزند خویش را تقدیم ایران و اسلام کرده حرفی ندارد بخشی از مال خویش را در راه مملکت اسلامی و نجات مستضعفین خرج کند، این ها همان مردمی هستند که میلیاردها تومان وجوهات شرعی خویش را ضمن دست بوسی مراجع به آنها تقدیم می کنند.
امام جمعه موقت اصفهان به برخی مشکلات رایج اما بسیار دردناک در کشور اشاره و تصریح کرد: رمز رستگاری در مقابل مشکلات امروز جامعه، صبر است، ما و شما می دانیم که برخی مردم در سختی و فشار زندگی می کنند، اما چاره ای نیست، باید صبر نماییم، چون جزای صابرین نزد خدا گشایش و رفع سختی است، هم خود صبر کنید و هم دیگران را به صبر سفارش کنید، البته می دانیم برخی مشکلات آن قدر طاقت فرسا است که حتی شنیدن آن هم برای انسان غیر قابل تحمل است.
میردامادی ضمن اشاره به پیام مقام معظم رهبری به مناسبت روز عرفه خاطرنشان کرد: پیام رهبری به مناسبت حج سال جاری بسیار ملوکانه، لبریز از حکمت و شجاعت و آگاهی و معرفت بود، حتما آنرا گوش دهید، بخشی از پیام رهبری حقیقتا دل من را شکست، آنجایی که در انتها پیام خطاب به مسلمانان فرمودند «هدایت و کمک الهی به این برادرتان را هم در ادعیه ی زاکیه ی خود بگنجانید".
وی بخشی از سخنان چند روز پیش رهبری در دیدار رئیس، مسؤلان و تعدادی از کارکنان قوه قضاییه اشاره و تصریح کرد: دشمن نمی تواند بفهمد که در این عالم به غیر از محاسبات سیاسی، محاسبات دیگری هم وجود دارد که همان سنت های الهی هستند، قرآن کریم مملو از مضامینِ در ارتباط با سنت های الهی است و جمع بندی آنها این است که اگر جوامع در مقابل دشمنان ایستادند و با توکل بر خداوند به وظایف خود عمل کردند، نتیجه آن پیروزی و پیشرفت است، اما اگر گرفتار اختلاف، عافیت طلبی و سستی شوند، نتیجه آن شکست خواهد بود.
امام جمعه اصفهان بار دیگر دعا و لابه به درگاه خدا را راهی برای برطرف شدن مشکلات خواند و اظهار داشت: حضرت آدم بعد از ۲۶۰ سال سرگردانی به واسطه استجابت دعا توانست در کنار حوا نسل آدمیان را بر زمین بنا کند، آنجایی که دیگر از درد ناتوانی به سرزمین مکه رسید، و در محل کعبه که آن زمان هنوز بنا نشده بود دلش شکست و به درگاه خدا گریه کرد، آنجایی که جبرئیل بر او نازل شد و خواند «مِنْ رَبِّهِ کَلِمَاتٍ فَتَابَ عَلَیْهِ ۚ».
میردامادی ضمن اشاره به تقارن شب عرفه با امشب خطاب به نمازگزاران اظهار داشت: دعا کنید، امشب و فردا را بسیار دعا کنید، برای مردم مسلمان جهان، عراق، یمن، ایران، سوریه و دیگر کشورهای اسلامی زیر ضربات دشمنان جنایت کار صدای ناله شان به گوش می رسد دعا کنید و به یاد داشته باشید که در تمام عرصه های سرنوشت ساز کشور ما از آن جنگ تحمیلی هشت ساله، تا واقعه طبس و کودتای نوژه این دعای مردم و مراقبت خدا بود که ما را از مشکلات سربلند بیرون آورد.
وی درباره تحریم های ستمکارانه حال حاضر قدرت های مستکبر ضد ایران اسلامی افزود: جنگ های روز گذشته خنثی شد و این جنگ های مختلف اقتصادی و تحریم ها ضد ایران که به قول خودشان برای خفت و ذلت ما بود عاقبت نتیجه ای جز خفت و ذلت خود دشمن به دنبال ندارد.
امام جمعه موقت اصفهان ضمن اشاره به اعتقاد حتی آمریکایی ها به تأثیر دعا خاطرنشان کرد: زمانی که ارتباط آپولوی ۱۳ با زمین قطع شده بود و کسی نمی دانست چهار سرنشین مسافر به ماه زنده هستند یا مرده، رئیس جمهور آمریکا از مردم خواست به مساجد و معابد و کلیساها بروند و دعا کنند، و بعد هم از مردم تشکر کرد که دعاهای آنها به ثمر نشسته است.
میردامادی افزود: دعای امام حسین(ع) در روز عرفه یک دایره المعارف است، دعا رمز موفقیت در همه حال است، برای فرج امام زمان امروز و فردا دعا کنید، همان گونه که پیامبر(ص) برای پیروزی در جنگ بدر دعا می کرد و خدا برای او ملائکه را به کمک فرستاد، همان گونه که حضرت علی (ع) و دیگر ائمه دعا می کردند. دعا کنید تا مشکلات بر طرف شود.


1401/04/17
20:07:41
5.0 / 5
680
تگهای خبر: آمریكا , ایران , تخصص , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل