از سوی بانك مركزی

میزان ارز تخصیص یافته برای واردات اقلام دارویی

میزان ارز تخصیص یافته برای واردات اقلام دارویی

به گزارش سیاسی بانک مرکزی در جهت مساعدت با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مدیریت واردات اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور، جزئیات ارز اختصاص یافته برای این منظور در جهت اجرای تفاهمنامه ی یک میلیارد دلاری با این وزارت خانه را از آغاز سال تابحال منتشر نمود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، بانک مرکزی اعلام نمود که به منظور شفاف سازی و روشنگری افکار عمومی پیرو اظهارنظر عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در مورد تأمین ارز مورد نیاز واردات دارو، بانک مرکزی امسال و در جهت مساعدت با وزارت بهداشت در مدیریت واردات اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور، در انتها فروردین ماه تفاهمنامه ی یک میلیارد دلاری را با مهلت ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ با وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه امضا و بلافاصله دستورالعمل مربوطه را هم صادر و به منظور اجرا به تمامی بانکها بانک ها ارسال کرد.

همینطور بانک مرکزی اعلام نموده که با اختصاص ارز مناسب و قابل انتقال به درخواست های وزارت بهداشت، حداکثر همکاری ممکن را در تسریع و تحقق بهینه این مهم معمول داشته است.

طبق اعلام این بانک، طبق تحت تفاهمنامه مزبور تابحال بالغ بر ۸۱۵ میلیون دلار تخصیص ارز صورت گرفته که این مبلغ به تفکیک شامل ۴۲۰ میلیون دلار در اردیبهشت و ۳۲۴ میلیون دلار در خرداد و ۷۱ میلیون دلار در هفته آغازین تیر ماه بوده است. این روند مبین سرعت بالای اجرای تفاهمنامه در مقایسه با روند مورد انتظار است. تمامی طرف های ذی مدخل در این فرآیند واقفند که صدور کد تخصیص ارز به ثبت سفارش های ارسالی وزارت بهداشت (از طریق سامانه جامع ارزی)، بلافاصله و بدون هر گونه توقف انجام می شود.

اصلح است مسولان محترم وزارت بهداشت با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاههای ذی ربط با اهتمام جدی و تمرکز بر ظرفیت های موجود به مدیریت چگونگی تداوم تأمین واردات کشور در این عرصه خطیر بپردازند، تا با اتمام قریب الوقوع مبلغ تفاهمنامه مزبور، در واردات این اقلام که مستقیماً با سلامت و رفاه جامعه ارتباط دارد، وقفه ای ایجاد نشود.
منبع:

1401/04/09
21:23:13
5.0 / 5
623
تگهای خبر: آموزش , برنامه , جامعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل