دیدار رئیس جمهور ونزوئلا و هیئت همراه با مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری: تجربه ایران و ونزوئلا نشان دادتنها راه مقابله دربرابر فشارهای آمریکامقاومت است

مقام معظم رهبری: تجربه ایران و ونزوئلا نشان دادتنها راه مقابله دربرابر فشارهای آمریکامقاومت است

به گزارش سیاسی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (شنبه) در دیدار آقای نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا و هیئت همراه ضمن اشاره به ایستادگی دو کشور ایران و ونزوئلا در مقابل فشارهای سنگین و جنگ ترکیبی امریکا، تاکید کردند: تجربه موفقیت آمیز دو کشور نشان داد تنها راه مقابله با این فشارها مقاومت و ایستادگی است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، رهبر انقلاب اسلامی ضمن اشاره به پیروزی دولت و ملت ونزوئلا در مبارزه ای سخت با امریکا و جنگ ترکیبی و همه جانبه ای که بر ضد ونزوئلا به راه انداخته شده بود خطاب به آقای مادورو گفتند: مقاومت جنابعالی و ملت ونزوئلا بسیار با ارزش است چونکه قدر و منزلت و لیاقت یک ملت و کشور و رهبران آن کشور را ارتقا می دهد و امروز قاعدتاً نگاه امریکا به ونزوئلا متفاوت از گذشته است.
حضرت آیت الله خامنه ای هم چنین ضمن اشاره به پیشرفتها و ابتکارهای علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر افزودند: این گام های بلند در شرایطی برداشته شده است که سنگین ترین و بی سابقه ترین تحریم ها و فشارها بر ملت ایران تحمیل شد و امریکایی ها خودشان نام آنرا «فشار حداکثری» گذاشتند.

ایشان تاکید کردند: مقاومت ملت ایران سبب شکست سیاست فشار حداکثری شد، بگونه ای که یکی از مسؤلان برجسته سیاسی امریکا چندی قبل تعبیر «شکست مفتضحانه» را به کار بُرد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: نتیجه ای که میتوان از ایستادگی و موفقیت دو ملت ایران و ونزوئلا گرفت، این است که تنها راه علاج در مقابل فشارها، ایستادگی و مقاومت است ضمن آنکه باید همکاری ها و ارتباطات میان جمهوری اسلامی ایران و دولت بولیواری ونزوئلا بیشتر از پیش مستحکم و نزدیک شود.

حضرت آیت الله خامنه ای با استقبال از امضای سند همکاری ۲۰ ساله میان ایران و ونزوئلا گفتند: لازمه همکاریهای بلندمدت پیگیری توافقات و به سرانجام رساندن آنها است.

ایشان ضمن اشاره به همکاریهای صمیمانه ایران و ونزوئلا، خاطرنشان کردند: دو کشور با هیچ کشوری این گونه روابط نزدیک ندارند و جمهوری اسلامی ایران نشان داده است که در مواقع خطر، خطر می کند و دست دوستان خویش را می گیرد.

رهبر انقلاب هم چنین از مواضع ضدصهیونیستی آقای مادورو تجلیل کردند و گفتند: موضع گیری های چندی پیش جنابعالی ضد رژیم صهیونیستی بسیار درست و شجاعانه بود.

در این دیدار که آقای رئیسی رئیس جمهور کشورمان هم حضور داشت، رئیس جمهور ونزوئلا از حمایت های ایران در مبارزه سخت ملت ونزوئلا با امریکا قدردانی کرد و اظهار داشت: شما در هنگامی که شرایط ونزوئلا خیلی سخت بود و هیچ کشوری کمک نمی کرد به یاری ما آمدید و کمک کردید تا از آن شرایط خارج شویم.

رئیس جمهور ونزوئلا با تشریح شرایط سخت اقتصادی این کشور در سال های اخیر اضافه کرد: همان گونه که جنابعالی گفتید امریکایی ها یک جنگ تدریجی و چند بُعدی را ضد کشور ما آغاز کردند ولی ما توانستیم با ایستادگی و استفاده از فرصت هایی که تحریم ها در اختیار ما قرار داد، مقابله همه جانبه را با تهاجم آمریکا آغاز نماییم و الان شرایط ونزوئلا بهتر از چند سال قبل است.

آقای مادورو همینطور ضمن اشاره به مذاکرات خود در تهران و امضای سند همکاری اضافه کرد: ما درحال طراحی یک نقشه راه دقیق برای همکاری با ایران در زمینه های مختلف بخصوص در بخش علم و فناوری هستیم.

رئیس جمهور ونزوئلا هم چنین با تاکید بر این که کشورش مبحث فلسطین را یک مبحث مقدس بشری می داند، اظهار داشت: به دلیل همین اعتقاد، رژیم صهیونیستی از راه موساد درحال توطئه مستمر بر ضد ونزوئلا است.
منبع:

1401/03/21
22:00:23
5.0 / 5
763
تگهای خبر: آمریكا , ایران , دولت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل