سرلشكر صفوی مطرح كرد:

ضرورت توجه نیروی دریایی به توسعه زیردریایی، پهپاد و ماهواره

ضرورت توجه نیروی دریایی به توسعه زیردریایی، پهپاد و ماهواره

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اشاره کرد: نیروی دریایی باید توجه ویژه ای به استفاده از زیردریایی، پهپاد و ماهواره ها داشته باشد.


به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا و رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در نشست تخصصی بررسی ماموریت های نیروی دریایی ارتش که در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: نیروی دریایی راهبردی یک افتخار برای ایران و یک نیروی عمق بخش در مسایل راهبردی دفاعی و امنیتی است.
وی خطاب به فرمانده نیروی دریایی ارتش با اعلان اینکه شما بعنوان نیروی دریایی راهبردی در زمینه های جغرافیای سیاسی اقیانوس هند و دریای عمان باید رزمایش های مشترک برگزار کنید، افزود: در زمینه دریای خزر نیز با هماهنگی ستاد کل و وزارت دفاع با کشورهای همسایه این دریا روابط دیپلماسی دریایی را گسترش دهید و با کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و کشور عمان هم روابط دریایی و رزمایش ها را گسترش دهید.
سردار صفوی اشاره کرد: ما باید راهبرد تهدیدات آینده مقابل کشور را تشخیص داده و در مقابل تهدیدات آینده که احیانا جنگ ترکیبی دریا و هواپایه است آماده شویم و ما باید خودمان را در مقابل هرگونه تهدیدات ترکیبی آماده نماییم.
دستیار و مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا با اعلان اینکه ما ۲۷۰۰ کیلومتر مرز ساحلی داریم اما کشور هنوز راهبرد اقتصاد دریا محور را جدی نگرفته است، اشاره کرد: دراین زمینه نیروی درایی ارتش کمک شایانی می تواند بکند و همین طور شما باید همکاری و هماهنگی نیروی دریایی ارتش با سایر نیروهای ارتش و نیروهای دریایی و هوافضای سپاه را گسترش دهید.
وی سواحل مکران را حائز اهمیت برشمرد و با تاکید بر گسترش سواحل مکران، عنوان کرد: سواحل مکران می تواند بیش از یک میلیون نفر را اسکان دهد و دروازه اقتصادی کشور باشد. شما در حوزه گسترش سواحل مکران باید به دولتمردان کمک کنید برای اینکه با بهره گیری از ظرفیت این سواحل می توان استان سیستان و بلوچستان را احیا کرد.
سرلشکر صفوی اظهار داشت: همین طور نیروی دریایی ارتش باید در حوزه تکمیل کریدور شمال به جنوب به دولت کمک نماید.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در آخر اشاره کرد: نیروی دریایی باید توجه ویژه ای به استفاده از زیردریایی، پهپاد و ماهواره ها داشته باشد.

1401/03/02
11:53:51
5.0 / 5
781
تگهای خبر: ارتش , ایران , تخصص , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل