نماینده ولی فقیه در سپاه:

دشمن با فتنه انگیزی به دنبال تضعیف گفتمان مقاومت است

دشمن با فتنه انگیزی به دنبال تضعیف گفتمان مقاومت است

به گزارش سیاسی نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: دشمن با فتنه انگیزی به دنبال تغییر الگوهای رفتاری و تضعیف گفتمان مقاومت است و می خواهند فضا را تاریک کنند.


به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه بامداد امروز (سه شنبه) در نشست خبری تشریح برنامه های کنگره بزرگداشت شهدای روحانی اظهار داشت: روحانیون و خبرنگاران در یک میدان جهاد مشترک هستند و همانطور که جهاد تعطیلی ندارد و محدود به قتال نیست، مومن هم همیشه با زبان و قلمش جهاد می کند.
وی با اعلان اینکه باور داریم که جهاد عرصه های مختلفی دارد، اضافه کرد: روحانیون و خبرنگاران، جهادگران عرصه تبیین هستند و امروز این عرصه به دلیلهای مختلف مقدم با سایر جهادها است.
نماینده ولی فقیه در سپاه جهاد تبین را همان جهاد اکبر برشمرد و اظهار داشت: دشمن شکست خورده در تمامی عرصه ها امروز با تحریف، فریب و شبهه افکنی به جنگ باورهای جامعه ما آمده و جهادگرانی که در این حوزه می توانند ایستادگی کنند خبرنگاران و روحانیون هستند که می توانند دشمن را عقب بزنند.
حاجی صادقی اطلاع رسانی درست و بموقع را یک بعد جهاد تبیین دانست و اشاره کرد: دشمن با فتنه انگیزی به دنبال تغییر الگوهای رفتاری و تضعیف گفتمان مقاومت است و می خواهند فضا را تاریک کنند و ما امروز بیشترین حرکت را باید در عرصه تبیین داشته باشیم.
وی صراحت بیان و شجاعت را از دیگر خاصیت های جهادگران عرصه تبیین دانست و اظهار داشت: جهاد گران عرصه تبیین باید روحیه جهادی داشته و خستگی ناپذیر باشند.
نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای روحانی اظهار داشت: گفتمان شهدا، گفتمان عزت و مقاومت و اقتدار است. شهدا در یک سرور و خوشی نزد خداوند به سر می برند و شهادت در مکتب ما یعنی کامیابی.
حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به خاصیت های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: بزرگترین هدف و آرزوی حاج قاسم سلیمانی شهادت بود این را دشمنان ما نمی دانند و نمی فهمند.
وی پیام شهدا را بشارت به حیات انسانی دانست و اضافه کرد: ادبیات شهدا این است که جز زیبایی و قشنگی چیزی ندیدن. مردم داری و خدمت به مردم خاصیت مکتب شهداست و ما باتوجه به این مساله کنگره شهدا را برگزار می نماییم.
حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به اهداف کنگره شهدا اظهار داشت: ما در این کنگره ها از شهدا سبک زندگی و چگونه زندگی کردن را می آموزیم و پیام شهدا را می شنویم که با ایستادگی به پیروزی می رسیم نه با سازش و نه با کوتاه آمده و درماندگی.
وی افزود: برای برگزاری این مراسم کار شناسایی شهدای روحانی را شروع کردیم، اما اساسا تعداد شهدای ما بسیار بالاتر از این ۴ هزار شهید است که ما تا کنون شناسایی کرده ایم، ما روحانیونی داشته ایم که پس از شروع جنگ لباس پاسداری از انقلاب را بر تن کرده اند مانند شهید حجازی که شاگرد شهید بهشتی بودند اما با شروع جنگ به سپاه پیوستند.
نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: تا کنون ۵۵ کنگره شهدای روحانی در استانها برگزار شده و ۳۴ کتاب درباره روحانیت انتشار یافته است. همین طور ده کتاب صوتی و ۵۰۹ کتاب نیز در سطح استانها داشته ایم.
حجت الاسلام حاجی صادقی افزود: ۳۷۴۱ روحانی شیعه و ۱۴۹ روحانی اهل سنت در دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسیده اند، ۵۷ روحانی در دوران مبارزات مشروطه تا انقلاب اسلامی و ۴۰ روحانی نیز از پیروزی انقلاب اسلامی تا جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند، علاوه بر این ۱۴۹ روحانی شهید ترور و مدافع حرم داریم.
وی اظهار داشت: کنگره ۴ هزار شهید روحانی، چهارم خرداد در شهر قم برگزار می گردد که پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن پخش و حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آن سخنرانی خواهند کرد. همین طور یک نمایشگاه بزرگ در حاشیه کنگره در مصلی شهر قم برگزار از ۳۱ شهریور تا ده خرداد انجام می شود. البته قرار بود این کنگره در سال ۹۸ اجرا شود اما به سبب کرونا برگزار نشد.
حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به میزان شهدای روحانی نسبت به سایر اقشار جامعه اظهار داشت: تعداد شهدا، جانبازان و آزادگان روحانی به نسبت تعداد از سایر اقشار جامعه بیشتر بوده است البته منتی بر مردم نداریم و منت کش آنها هستیم چون بدون این ملت رشید، نظامی ولایی نداشتیم. افتخار روحانیت این است که هیچگاه نگفته است بروید جهاد کنید، بلکه گفته بیایید جهاد نماییم. دشمنان تلاش دارند که پیوند ملت و روحانیت را بشکنند.منبع:

1401/02/28
13:53:04
5.0 / 5
885
تگهای خبر: جامعه , كتاب , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل