رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

امنیت مثال زدنی ایران در منطقه مرهون نیروهای مسلح است

امنیت مثال زدنی ایران در منطقه مرهون نیروهای مسلح است

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور اظهار داشت: امنیت مثال زدنی ایران در منطقه مرهون تلاش خستگی ناپذیر و ازخودگذشتگی نیروهای مسلح است و باید قدردان رشادت ها و جانفشانی های آنها باشیم.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین احمدرضا پورخاقان روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان قضایی و دادستان نظامی استان، اضافه کرد: یکی از مقوله های اقتدار نظام، نیروهای مسلح مقتدر، مومن، پاک و بی آلایش است.
وی با اعلان اینکه نیروهای مسلح ما پشتوانه امن مردم و زینت حاکمان می باشند، اظهار داشت: کشوری می تواند روی پای خود بایستد که نیروی مقتدر مستقل، پاک و مسلح داشته باشد.
پورخاقان با اشاره به نقش نیروهای مسلح در عرصه حفظ انقلاب، اضافه کرد: ارتش در دوره انقلاب با جانفشانی وارد عمل شد و اولین شهیدان انقلاب از شهید ترور، شهید قرنی، فکوری و فلاح از ارتش بودند.
وی گفت: صحنه هایی که نیروهای نظامی امثال شهید قاسم سلیمانی در خدمت به مردم به وجود آوردند خلق یک حماسه است و برای ارتش های دنیا پیام دارد.
پورخاقان اضافه کرد: نیروی مسلح، نیرویی با ظرافت و اقتدار است و اگر انحراف از معیار پیدا کند سبب خجالت حاکمان شده و به دشمن مردم تبدیل می شود و باید یک سازمانی آنرا حفظ و صیانت کند.
وی افزود: بزرگترین وظیفه ما آنست که برای پیش گیری از وقوع جرم قدم برداریم که از سال ۷۶ سازمان قضایی نیروهای مسلح دراین زمینه قدم برداشته و با کمک بدنه نیروهای مسلح موفق بوده است.
پور خاقان اظهار داشت: امروز کمترین جرم در میان نیروهای مسلح دنیا در میان نیروهای مسلح ایران اتفاق می افتد که ما حتی همین مقدار کم را نیز قبول نداریم و باید به روزی برسیم که هیچ جرمی در نیروهای مسلح اتفاق نیافتد.
این مسوول با اشاره به وظایف سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار داشت: این سازمان، خادم نیروهای مسلح است و در حفظ و صیانت از این خانواده تلاش می کند.
وی با تبریک عید سعید فطر و اشاره به یک ماه روزه داری مومنان، اضافه کرد: طبق روایات، کسی که ماه رمضان را درک کند و روزه های آنرا روزه بگیرد و در شب ها دعا بخواند و زبانش را از دروغ و تهمت حفظ کند از گناه پاک می شود مانند این که از روز اول از مادر زاده شده باشد.

ایشان سپس به نقش رزمندگان قزوین در عرصه انقلاب اشاره نمود و اظهار داشت: قزوین، دارالمومنان و شهر شهیدان لشگری، بابایی، سردار آزادگان ابوترابی، رجایی و حسن پور است که در لبیک به فرمان رهبر انقلاب به شهادت رسیدند.
وی با اعلان اینکه هنوز پیکر خیلی از شهدا پس از سالها به وطن برنگشته است، اضافه کرد: این موضوع، برای ما مسئولیت به وجود می آورد چون مسئولیت خودرا مدیون خون شهدا هستیم که با تقدیم عزیزترین چیز خود که جان عزیز باشد این فرصت خدمت را برای ما فراهم کردند و نباید آرمان شهدا را فراموش نماییم.
پورخاقان با اعلان اینکه ۲۳۵ هزار شهید در کشور و سه هزار شهید در قزوین تقدیم نطام جمهوری اسلامی شدند، اضافه کرد: امیدواریم در سایه این دولت انقلابی با هدایت رهبر انقلاب بتوانیم از مشکلات و گردنه های سخت عبور نماییم و شرمنده شهیدان و مردم مستضعف نباشیم.
در اختتام این مراسم از زحمات مجتبی شیرود بزرگی در مسئولیت ریاست سازمان قضایی استان تقدیر و امیر جلالی به این سمت منصوب گردید و همین طور امیر سام نژاد بعنوان دادستان نظامی استان قزوین معارفه شد.1401/02/20
23:20:44
5.0 / 5
694
تگهای خبر: ارتش , ایران , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل