یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس تاكید كرد

بنا نبود با حذف ارز ترجیحی قیمت کالاها افزایش یابد

بنا نبود با حذف ارز ترجیحی قیمت کالاها افزایش یابد

به گزارش سیاسی یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس دولت را مکلف کرد که اگر قصد حذف ارز ترجیحی را دارد باید برنامه حمایتی دیگری را برای ممانعت از افزایش قیمت ها جایگزین کند و الان دولت باید جلوی افزایش نامتعارف قیمت ها بایستد.


محمد علی پور در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به حذف یارانه آرد و افزایش قیمت نان و ماکارانی بیان نمود: مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۱ این مجوز را به دولت داد تا یا سیاست تخصیص ارز ترجیحی را ادامه دهد یا آنرا حذف کند با این شرط که قیمت کالاهای اساسی به نسبت شهریور سال ۱۴۰۰ تغییری نداشته باشد. حالا هم مجلس بر این موضع تاکید دارد که قیمت نان به هیچ وجه نباید افزایش یابد.
وی اظهار نمود: از آرد یارانه ای در بخش های صنعتی هم استفاده می شود اما با تصمیم دولت دیگر به این حوزه یارانه تعلق نمی گیرد. افزایش قیمتی که در حوزه ماکارانی و سایر نان های صنعتی رخ داده بنابراین است. در مورد کالاهای اساسی هیچ گونه افزایش قیمت قابل قبول نیست. بعضی از کالاها که از این یارانه برخوردار بودند و جزو کالاهای اساسی هم نیستند با افزایش قیمت روبرو شده که ما از دولت انتظار مدیریت آنرا داریم.
نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: نباید فشار مضاعفی بر زندگی مردم تحمیل شود. علاوه بر نانوایی ها از آرد در شیرینی پزی ها و صنایعی نظیر تولید ماکارانی استفاده می شود. حالا دولت فقط برای نان یارانه پرداخت می کند. هدف دولت رساندن یارانه به اقشار ضعیف است اما این ضروریست که نباید با افزایش قیمت ها فشار دیگری بر مردم تحمیل شود.
علی پور اضافه کرد: انتظار می رود دولت در این حوزه برنامه ریزی داشته باشد. بنای مجلس پشتیبانی از مردم است. مجلس از اول تصریح کرد که اگر دولت می خواهد ارز ترجیحی را برای بعضی از کالاها حذف کند باید برنامه حمایتی جایگزینی داشته باشد تا فشاری به مردم وارد نشود. دولت باید جلوی این افزایش قیمت نامتعارف بایستد.
منبع:

1401/02/14
16:17:30
5.0 / 5
782
تگهای خبر: تولید , دولت , شورا , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل