فرمانده پیشكسوت ارتش:

ادعای ابرقدرتی استکبار جهانی پوشالی است

ادعای ابرقدرتی استکبار جهانی پوشالی است

به گزارش سیاسی عضو اساتید هیات معارف جنگ و همرزم شهید صیاد شیرازی اظهار داشت: ادعای ابرقدرتی استکبار جهانی پوشالی است و جوانان به تبلیغات دروغین دشمن توجه نکنند.


امیر سرتیپ دوم غلامحسین دربندی روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت بیست و سومین سالگرد شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در مسجد امام حسین (ع) بیرجند اضافه کرد: دشمن می خواهد به جوانان ما القا کند که ابرقدرت است و برای صحت این مورد میتوان نحوه فرماندهی جنگ توسط استکبار و جمهوری اسلامی ایران را بررسی کرد.
وی اظهار داشت: خبرنگاری از یک ژنرال چهار ستاره آمریکایی در ارتباط با جنگ ویتنام می پرسد که پاسخ می دهد "جنگ رحم ندارد و ما در جنگ حتی کودکان را سلاخی می کنیم" اما وقتی شهید صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی می شود چند اسلام شناس را مامور می کند تا بررسی نمایند یک فرمانده اسلامی چه خصوصیت هایی باید داشته باشد.
فرمانده پیشکسوت ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: صیاد شیرازی بعد از جنگ پنج مرتبه توسط منافقین ترور شد که در یکی از ترورهای ناموفق با ویلچر در حیاط بیمارستان نرمش می کرد و گفتیم وقت برای ورزش بسیار است که پاسخ داد "امام زمان سرباز ناتوان نمی خواهد".
وی عنوان کرد: در سفری که دانشجویان را به مناطق جنگی می بردیم شهید صیاد از من خواست برخی از فرزندان شهید را ببریم و در قطار به دنبال محل استقرار فرزندان شهید بود؛ وضو گرفت و اظهار داشت: "بدون وضو حتی نباید از خانواده شهید سرکشی کرد".
امیر دربندی اظهار داشت: فرزند یکی از شهدا به شهید صیاد گفته بود جنگ تمام شده و شما همچنان در این راه هستید که ایشان پاسخ داد "من بیقرار شهادتم" آن وقت از جانسون سرباز آمریکایی پرسیدند در پنج سالی که در عراق بودید، چه کردید و گفت، ۲ هزار و ۷۴۶ عراقی مسلمان را کشتم و بعد سوال می شود چه حسی داشتید که پاسخ داد "حسی بهتر از شکار آهو داشت".
وی افزود: اینها هر روز در سازمان ملل قطعنامه صادر می کنند که جمهوری اسلامی و سپاه تروریست هستند بعد با چاقو در حرم مطهر امام رضا (ع) و کازرون روحانیون را به شهادت می رسانند و در عراق فرمانده جبهه مقاومت را ترور می کنند.
عضو اساتید هیات معارف جنگ اظهار داشت: شهید صیاد شیرازی فرماندهی نظامی نمی کرد بلکه رهبری نظامی می کرد و به همین خاطر مقام معظم رهبری فرمودند "در صیاد شاخه هایی از رهبری نظامی را می بینم".
وی با اشاره به اینکه یادواره های شهدا بهانه ای است تا از همه شهدا یاد نماییم اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرمودند "حججی حجت خدا بر روی زمین بود" شهید حججی و امثال او به خدا تکیه داشتند که در تصویر معروف لحظه اسارت به خوبی نمایان است اما تکاوران آمریکایی با تاکید بر ناوبر وقتی اسیر می شوند گریه می کنند.
امیر دربندی با بیان این سخن مقام معظم رهبری که "امروز جوانان کشورهای غربی غرق در مسایل خودشان هستند و به جوانان ایرانی غبطه می خورند" اظهار داشت: صیاد شیرازی همواره بر نماز اول وقت تاکید داشت که می تواند بعنوان یک الگو سرمشق جوانان این مرز و بوم قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: جوانان ما باید بدانند که ایران اسلامی مهد حقوق بشر دنیا است و امام خمینی (ره) همواره بر رفتار با اسرا تاکید داشتند، ما ۶۹ بار خانواده اسرای عراقی را به دیدن آنها آوردیم، فرماندهان ما سلیمانی ها و صیادها بودند و فرمانده آنها ترامپ، اوباما، بوش، قزافی و صدام که مبین پوشالی بودن آنها است.
فرمانده پیشکسوت ارتش اضافه کرد: شهید سپهبد صیاد شیرازی هم معلومات و هم سواد نظامی داشت و از او بعنوان روحانی در لباس نظامی هم نام برده می شد که رمز موفقیت او برنامه ریزی بود چونکه همه برنامه ها را با نماز اول وقت تنظیم می کرد و به آن اصرار داشت.
وی اظهار داشت: در عملیات فتح المبین صیاد شیرازی گفت کاری می کنم که دشمن با همه تو­­ان نفهمد ما از کجا عملیات را آغاز کردیم چونکه سنگر ما سنگر عبادت بود.
امیر دربندی خاطرنشان کرد: در قضیه پر کردن نهر خین ۹ راننده بولدوزر ما را تک تیراندازها شهید کردند و ایشان با همه خطری که وجود داشت برای بازدید رفت چون اعتقاد ویژه داشت که حضور فرماندهان باعث وحدت و همدلی می شود.
وی اضافه کرد: در زمان عملیات فتح المبین وقتی شهید صیاد شیرازی و سردار محسن رضایی خدمت امام رسیدند، ایشان دستشان را در دست هم گذاشتند و فرمودند "با هم عملیات کنید" بنابراین سپهبد صیاد شیرازی در نماز جمعه همان هفته عنوان نمود که ارتش و سپاه یک لشکر است.
همرزم شهید صیاد شیرازی اظهار داشت: با شهادت شهدایی همچون صیاد شیرازی و سلیمانی هرچه دشمن تبلیغات می کند نتیجه عکس می گیرد و به خیال خود می خواهد این افراد را از ما بگیرد اما آنها در دل مردم جاودانه می شوند به صورتی که از ۱۷ هزار تروری که در ایران صورت گرفت سازمان ملل شهادت سپهبد صیاد شیرازی را محکوم نمود.
امیر صیاد شیرازی ۲۱ فروردین ۱۳۷۸ مقابل منزلش در تهران توسط منافقین کوردل ترور شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
مراسم بزرگداشت بیست و سومین سالگرد شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی امروز با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، تعدادی از مسئولان و قشرهای مختلف مردم در بیرجند برگزار شد.منبع:

1401/01/24
13:16:02
5.0 / 5
749
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , ایران , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل