فرمانده فضایی سپاه:

ماموریت ماهواره نور۲ سنجشی و اطلاعاتی است

ماموریت ماهواره نور۲ سنجشی و اطلاعاتی است

سردار علی جعفرآبادی با اعلان اینکه ماهواره نور2 ماموریت سنجشی و اطلاعاتی دارد، اظهار داشت: همین طور این ماهواره می تواند در مقیاس بزرگ و با دید بسیار وسیع از فاصله 500 کیلومتری حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله را هم رصد کند.


به گزارش گروه دفاعی ایرنا، سردار علی جعفرآبادی فرمانده فضایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگویی پیرامون پرتاب ماهواره نور ۲ به فضا اظهار داشت: پرتابی که امروز شاهد آن بودیم یک ماهواره و ماهواره بر تماماً ایرانی بود که ساخت آن در مجموعه سپاه رقم خورده بود اما در حقیقت تمامی ارکان فضایی کشور و برخی شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها در ساخت آن دخیل بودند.
وی اضافه کرد: ماهواره نور۲ ارتقایافته ماهواره نور۱ است و ماموریت آن سنجشی و اطلاعاتی است و اطلاعات جمع آوری شده توسط آن می تواند کاربرد دفاعی و عمومی داشته باشد، همین طور این ماهواره می تواند در مقیاس بزرگ و با دید بسیار وسیع از فاصله ۵۰۰ کیلومتری حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله را هم رصد کند.
فرمانده فضایی سپاه افزود: ماهواره نور با وجود این که نخستین ماهواره پرتابی سپاه بود پس از ۲ سال هنوز فعال است و بیش از ۱۰ هزار بار به دور کره زمین چرخیده و به مدار ۳۵۰ کیلومتری رسیده است و کمتر از یک سال دیگر هم فعال خواهد بود، همین طور این ماهواره یک آزمایشگاه عالی فضایی برای ما بود و از فناوری و تجربیات آن در ساخت ماهواره نور۲ استفاده شده است.
سردار جعفرآبادی اشاره کرد: فناوری ماهواره بر قاصد و موتورهای فضایی آن، تکنولوژی جدید است و شامل استفاده از بدنه های کامپوزیتی سبک و موتور نازل متحرک است و در لبه دانش روز جهانی قرار دارد و در مقالات جهانی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی با اعلان اینکه در آینده ما ان شاءالله سلسله ای از ماهواره های نور را خواهیم داشت، تاکید کرد: در مجموعه فضایی کشور گام اول این است که در مدار لئو تثبیت شویم و بعد به سمت مدار ۳۶۰۰۰ کیلومتری که مورد تاکید فرمانده معظم کل قوا هم هست برویم.

1400/12/18
23:21:54
5.0 / 5
899
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل