بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱

اختصاص 265 میلیون یورو برای توسعه پالایشگاه آبادان

اختصاص 265 میلیون یورو برای توسعه پالایشگاه آبادان

سیاسی: نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که 265 میلیون یورو برای بازپرداخت تعهدات طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان هزینه شود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت بامداد امروز (یکشنبه) و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۱، جزء ۱ بند ب تبصره ۱ را تصویب کردند.
طبق این مصوبه، دستگاههای اجرائی ملی، مجاز به استفاده هزینه ای از منابع سه درصد(۳%) مناطق نفت خیز، گازخیز و توسعه نیافته نمی باشند.
قبل از این در بخش درآمدی این بند تصویب شده بود که سقف منابع حاصل از ارزش صادرات نفت مندرج در ردیف ۲۱۰۱۰۱، میعانات گازی و خالص صادرات گاز مندرج در ردیف ۲۱۰۱۰۲ و منابع مربوط به سه درصد (۳%) مندرج در ردیف ۲۱۰۱۰۹ جدول شماره (۵) این قانون معادل چهارمیلیون و هشتصد و چهل و چهار هزار میلیارد (۴.۸۴۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تعیین می شود. صادرات فرآورده های نفتی مشمول این حکم نمی باشد.
همین طور بند (ه) تبصره ۱ نیز تصویب گردید که به سبب آن منابع حاصله صرف بازپرداخت تعهدات طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان می شود.
در بخش درآمدی، مجلس به شرکت دولتی ذی ربط وزارت نفت اجازه داد که فرآورده نفتی حاصل از افزایش ظرفیت پالایشگاه آبادان نسبت به برنامه مصوب را تا سقف دویست و شصت و پنج میلیون (۲۶۵.۰۰۰.۰۰۰) یورو به فروش برساند.
منبع:

1400/12/15
11:01:44
5.0 / 5
819
تگهای خبر: دولت , شورا , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل