فرمانده نهاجا:

برای تبادل دوجانبه تجربیات ودانش با پاکستان آمادگی داریم

برای تبادل دوجانبه تجربیات ودانش با پاکستان آمادگی داریم

به گزارش سیاسی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تحریم های یکجانبه درطول 43 سال قبل را مایه برکت خصوصاً برای نیروهای مسلح ازجمله نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران( نهاجا)دانست وافزود: ایران آماده هرگونه همکاری در زمینه های مختلف با نیروی هوایی پاکستان است.


امیر سرتیپ خلبان «حمید واحدی» روز سه شنبه و در سومین روز از سفر رسمی خود به پاکستان طی مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد اظهار داشت: دیدار مهمی با فرمانده نیروی هوایی پاکستان انجام شد و معتقدیم، دید طرف پاکستانی این است که ارتباط با جمهوری اسلامی ایران را بیشتر تقویت کند و متقابلا ما نیز از هرگونه گسترش روابط با پاکستان استقبال کرده و در امتداد تعامل دوجانبه همکاری خواهیم کرد به این عمل پایبند خواهیم بود برای اینکه موجب تثبیت امنیت دو کشور خواهد شد.
وی اضافه کرد: امیدواریم همبستگی بیشتر ایران و پاکستان سبب توسعه این همکارها خصوصاً در زمینه های نظامی و هوایی شود.
امیر واحدی اضافه کرد: خوشبختانه در طول ۴۳سال گذشته نهاجا پیشرف قابل توجهی کرده است، تحریم ها برای ایران برکت بود و موجب شد تا ما روی پای خود بایستیم. نهاجا ۱۰۰ درصد خوداتکا و روی پای خود ایستاده و در مقابل کشور برادر پاکستان می تواند از این دستاورد و جایگاه در امتداد گسترش همکاریهای متقابل بهره برداری کند.
امیر سرتیپ واحدی اضافه کرد: دیدار روز گذشته با همتای پاکستانی بسیار عالی و باارزش بود و احساس شد که واقعا یک ارتباط خوبی وجود دارد و قابل ارتقا است.
وی اظهار داشت: به اطلاع فرمانده نیروی هوایی پاکستان رساندیم که تحریم ها موجب برکت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خصوصاً نیروهای مسلح بود، بدین سبب که پیش از انقلاب نیروهای مسلح همچون بخش هوایی شاید به جرات بگوییم بطور کامل به بیرون وابسته بود. در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان فرمودند که چرا این نیرو راه خودرا از شاه جدا و بعنوان نخستین گروه از بخش نظامی به قیام مردمی و انقلاب پیوستند.
فرمانده نهاجا اضافه کرد: نیروی هوایی از همان اوایل پای انقلاب ایستاده و امروز با وجود تحریم ها از صفر تا ۱۰۰ کارهای خودرا بصورت خودکفا انجام می دهیم. تمام تعمیرات سنگین، اوور هال های کلیه هواپیماهایی که در اختیار نهاجا قرار دارد توسط صنعتگران کشورمان و نیروهای دلاور نهاجا انجام می شود.


وی گفت: ما تغییرات بسیار اساسی باتوجه به علم روز روی تجهیزات پرنده ای خود انجام داده ایم. در صنعت پهپادها پیشرفت های بسیار خوبی کسب کرده ایم.
وی اظهار داشت: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قطب آموزش پهپاد در ارتش است، دیداری در نوزدهم بهمن ماه امسال فرماندهان نهاجا با حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا داشتیم و ما این بیانات معظم له را برای خود چراغ راه می دانیم و بعد از این دیدار مسیر ما برای یکسال آینده مشخص می شود.
امیر سرتیپ خلبان واحدی اضافه کرد: نیروهای هوایی ایران و پاکستان در بخش های مختلف پیشرفت های خوبی داشته و ما قادر هستیم بصورت متقابل از این وضعیت بهربرادری نماییم.
فرمانده نهاجا اضافه کرد: به اطلاع فرمانده نیروی هوایی پاکستان رساندیم که ما برای همکاریهای دوجانبه قوی با آن کشور آماده است، پس امیدوار هستم توسعه این روابط پایدار بماند.
وی اظهار داشت: هدف از تعامل و برادری میان دو کشور این است که کشورهای اسلامی یکصدا، همدل و ید واحد شده و بتوانیم مقابل دشمنان اسلام بایستیم.
امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی اضافه کرد: دکترین ایران دکترین دفاعی است و اگر در حوزه تسلیحاتی و نظامی پیشرفت داشته باشیم تمام آن به تقویت دفاع از میهن اسلامی منجر می شود و معتقدیم که باید آنقدر پیشرفت نماییم که بر دشمنان خود هزینه وارد نماییم.
وی اظهار داشت: سفر بسیار خوبی بود، و امیدواریم از این فرصت ها میان ۲ کشور همسایه بهره برداری نماییم و این تعاملات و برادری روز به روز گسترش پیدا کند.
گفتنی است، هیات نظامی ایران به ریاست امیر واحدی امروز از برخی تاسیسات نیروی هوایی پاکستان بازدید خواهدنمود.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای سفر رسمی ۴ روزه یکشنبه گذشته وارد اسلام آباد شد و روز گذشته با فرمانده نیروی هوایی پاکستان نیز دیدار نمود.

1400/12/12
12:04:27
5.0 / 5
857
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , تاسیسات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل