جزئیات طرح بند الحاقی به قانون ممنوعیت به کارگیری تجهیزات ماهواره از زبان رشیدی کوچی

جزئیات طرح بند الحاقی به قانون ممنوعیت به کارگیری تجهیزات ماهواره از زبان رشیدی کوچی

به گزارش سیاسی یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  طرح بند الحاقی به قانون ممنوعیت به کارگیری تجهیزات استفاده از ماهواره به صورت عادی اعلام وصول شده و به قول طراح آن بند در ارتباط با محدودیت به دنبال تولید محتوا برای یوتیوب و تغییر از آن حذف خواهد شد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، جلال رشیدی کوچی با انتشار کلیپی در صفحه شخصی وی در اینستاگرام، توضیحاتی پیرامون طرح جدید مجلس تحت عنوان بند الحاقی به قانون ممنوعیت به کارگیری تجهیزات استفاده از ماهواره بیان کرد و اظهار داشت: بنده قصد دارم به یک سوال خیلی مهم پیرامون این طرح که از روز گذشته ذهن خیلی ها را درگیر کرده است و برای مردم بخصوص افرادی که در فضای مجازی تولید محتوا دارند بخصوص در توییتر و یوتیوب پاسخ دهم. بنده به سراغ طراح این طرح رفتم و مبحث را پیگیری کردم.
ایشان در ادامه اظهار نمود: این طرح بوسیله ی یک نماینده مطرح شده و در شهریورماه ۱۴۰۰ هم به صورت عادی اعلام وصول شده است. بنده از طراح این طرح سوال پرسیدم که هدفش چه بوده و توصیح دادم که طرح ایشان سبب دغدغه و نگرانی برای افرادی شده که در فضای مجازی تولید محتوا می کنند. ایشان هم کاملا پذیرفتند و گفتند که بندی که در ارتباط با محدودیت برای تولید محتوا می شود بطور قطع حذف خواهد شد.
نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: طراح این طرح اعلام نمود به هیچ عنوان بستر این طرح برای شبکه های اجتماعی مثل توییتر و یوتیوب نیست بلکه بستر این طرح برای ماهواره و شبکه های ماهواره ای است. دو نکته حائز اهمیت می باشد. این طرح به شکل عادی اعلام وصول شده است و ما ۱۰۰ ها طرح دیگر داریم که قبل این طرح به صورت عادی اعلام وصول شده و بنظر نمی رسد عمر این طرح به این مجلس برسد. بطور قطع طرح هایی با اولویت های بالاتری وجود دارد که بر مبنای آئین نامه مجلس در نوبت رسیدگی هستند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: بطور قطع اگر هم روزی این طرح قرار باشد در کمیسیون یا صحن مجلس مطرح بشود بنده با آن مخالفت خواهم کرد. باید این چنین طرح هایی با دقت بالایی بررسی شود و به اشتغال در فضای مجازی باید با نگاه مثبتی نگریست.
منبع:

1400/12/11
21:52:44
5.0 / 5
937
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل