دریادار ایرانی:

نیروهای فرامنطقه ای به دنبال ناتوان نشان دادن کشورهای منطقه هستند

نیروهای فرامنطقه ای به دنبال ناتوان نشان دادن کشورهای منطقه هستند

به گزارش سیاسی فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: نیروهای فرا منطقه ای نه تنها امنیت مطلوب کشورهای منطقه را تأمین نکرده اند و نخواهند کرد بلکه سبب ناامن جلوه دادن منطقه و ناتوان نشان دادن کشورهای منطقه هستند.


به گزارش حوزه دفاعی ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه جنگ دریایی لاهور و دانشگاه فرماندهی و جنگ ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران با تبریک مبعث پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) اظهار داشت: در قرآن کریم خداوند به دریا قسم یاد می کند و هفت بار به حرکت کشتی ها روی آب اشاره شده است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن اشاره به نقش 90 درصدی دریا در تجارت جهانی اظهار داشت: دریا در همه ابعاد زندگی مردم کشورهای ساحلی همچون اقتصاد، آرامش، فرهنگ، سیاست و غیره اثرگذار می باشد.
وی در ادامه ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر اهمیت دریاها در حفظ منافع ملی اظهار داشت: ایران و پاکستان به خاطر ارتباطشان با دریا، کشورهایی دریایی محسوب می شوند. با عنایت به این شرایط هر دو کشور نیازمند نیروهای دریایی برپایه وزن ژئوپولتیکشان و شان ملت هایشان هستند.
دریادار شهرام ایرانی در ادامه خطاب به دانشجویان اظهار داشت: شما حافظ امنیت و آرامش دریاها هستید. اگر شما حضور نداشته باشید و یا ایفای نقش‍تان ناکافی باشد، عرصه برای جولان بازیگران غیر مجاز فرا منطقه ای مهیا خواهد شد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه تصریح کرد: نیروهای فرا منطقه ای نه تنها امنیت مطلوب کشورهای منطقه را تأمین نکرده اند و نخواهند کرد که سبب ناامن جلوه دادن منطقه و ناتوان نشان دادن کشورهای منطقه هم هستند.
وی در ادامه به تعامل نظامی میان دو کشور دوست و همسایه اضافه کرد: مسلم است هیچ کشوری به تنهایی قادر به تأمین امنیت گستره وسیع دریاها نیست و لازم است کشورهای منطقه از اشتراکات متعدد خود حداکثر بهره را برده و با هم افزایی هر چه بیشتر سرنوشت خودشان را در دست بگیرند.


منبع:

1400/12/09
20:27:36
5.0 / 5
800
تگهای خبر: ارتش , ایران , عمومی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل