تاکید مخبر بر لزوم ایجاد فرماندهی واحد برای تعیین تکلیف کالاهای ورودی

تاکید مخبر بر لزوم ایجاد فرماندهی واحد برای تعیین تکلیف کالاهای ورودی

جلسه ای در مورد گمرکات و اموال تملیکی عصر امروز(چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، محمد مخبر در این نشست ضمن اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری درمورد ورود کالاهای قاچاق به کشور تاکید کرد: عزم دولت سیزدهم در زمینه تعیین تکلیف کالاهای رسوب شده در مبادی ورودی کشور و همینطور انبارهای سازمان اموال تمیلکی فرصت مناسبی است تا از ورود کالاهایی که در مبادی ورودی کشور ثبت سفارش نشده اند، جلوگیری شود و همینطور باید با دریافت مجوزهای لازم کالاهای قاچاق و غیرقانونی امحاء شود.
معاون اول رئیس جمهور بر لزوم ایجاد فرماندهی واحد در زمینه تعیین تکلیف کالاهای وارد شده به مبادی ورودی کشور تاکید کرد و اظهار داشت: نباید تنها به اقدامات موضعی و مقطعی در مورد کالاهای ثبت نشده در گمرکات بسنده کرد و ضروریست تمامی وزارت خانه و سازمان های در رابطه با همکاری یکدیگر از ورود کالاهای غیرقانونی به مبادی رسمی جلوگیری به عمل آورد.
مخبر ضمن اشاره به عزم راسخ قوای سه گانه کشور در مورد تعیین تکلیف کالاهای رسوب شده در کشور تصریح کرد: باید با تعیین تکلیف این کالاها از صدمه به اموال مردم جلوگیری شود.
در این نشست که وزرای اقتصاد، دادگستری، صنعت، معدن وتجارت، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس بانک مرکزی حضور داشتند، اقدامات دستگاههای اجرایی در مورد ماندگاری کالاها در مبادی ورودی و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی بحث و بررسی گردید.
همینطور سازمان اموال تملیکی گزارشی از آخرین وضعیت رسوب کالاها در انبارهای کشور عرضه کرد و راهکار ها و پیشنهادات دستگاههای مختلف برای برخورد با ورود غیرقانونی کالاها و پیشگیری از رسوب این کالاها در انبارهای کشور بحث و بررسی گردید.
منبع:

1400/12/04
20:54:37
5.0 / 5
805
تگهای خبر: آموزش , دولت , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل