جانشین فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش:

دفاع مقدس فراز پرافتخار تاریخ ایران اسلامی است

دفاع مقدس فراز پرافتخار تاریخ ایران اسلامی است

امیر سرتیپ دوم محمودی اظهار داشت: حفظ هویت ملی در گرو حفظ تاریخ ایران است و دفاع مقدس بعنوان فرازی از تاریخ پرافتخار ایران اسلامی باید حفظ شود تا چراغ راهی برای جوانان و آینده سازان انقلاب اسلامی در رسیدن به اهداف نظام باشد.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی ارتش، سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی زاده»، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی با امیر سرتیپ دوم «محمود محمودی»، جانشین فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش دیدار و گفتگو کرد.
امیر سرتیپ دوم محمودی در این دیدار اظهار داشت: حفظ هویت ملی در گرو حفظ تاریخ ایران است؛ بر همین مبنا دفاع مقدس بعنوان فرازی از تاریخ پرافتخار ایران اسلامی باید حفظ شود تا چراغ راهی برای جوانان و آینده سازان انقلاب اسلامی در رسیدن به اهداف نظام باشد.
جانشین فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: اقدامات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، در جهت تبیین و احیای حماسه آفرینی ها و رشادت های جامعه ایثارگری کشور، در چارچوب تدوین دانشنامه، تولید آثار هنری، تألیف کتاب و راه اندازی یادمان های شهدای گمنام بسیار پرارزش و مهم می باشد.
وی خاطرنشان کرد: حفظ هویّت ملی در گرو حفظ تاریخ ایران است. بر همین مبنا دفاع مقدس بعنوان فرازی از تاریخ پرافتخار ایران اسلامی باید با استفاده از ابزارهای روز حفظ شود تا چراغ راهی برای جوانان و آینده سازان انقلاب اسلامی در رسیدن به اهداف نظام باشد.
امیر سرتیپ دوم محمودی در بخش دیگری از سخنانش راه اندازی و تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان را یک لزوم دانست و بیان داشت: مرکز فرهنگی دفاع مقدس مبین تاریخ ایران اسلامی و دفاع مقدس برای آیندگان خواهد بود و نسل جوان را با این حماسه عظیم آشنا خواهد نمود. ازاین رو تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان، باید با پشتیبانی های ملی و استانی، تسریع شود.
وی اعلام نمود: قرارگاه منطقه ای شمال شرق آماده است تا در حد توان، با اداره کل استان در حوزه نشر ارزش های دفاع مقدس همکاری کند.
سردار یوسفعلی زاده، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی هم در این دیدار ضمن آرزوی توفیق برای جانشین فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش، به تشریح مأموریت های اداره کل حفظ آثار استان پرداخت و اظهار داشت: مهم ترین دغدغه اداره کل، راه اندازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس است. بخشی از بناهای این مرکز راه اندازی شده و به بهره برداری رسیده و راه اندازی بخش دیگر، با وجود برخی محدودیت ها در تأمین منابع، درحال پیگیری و انجام است.
وی تصریح کرد: استان خراسان رضوی میزبان ۳۲۳شهید در ۱۱۳نقطه از استان است که در ۷۳نقطه، یادمان شهدا به بهره برداری رسیده و ۲۰نقطه درحال ساخت و ۲۰نقطه در دست طراحی است. با برگزاری برنامه های اثرگذار فرهنگی در یادمان های شهدا، این نقاط یادمانی به کانون های ترویج فرهنگ جهاد و مقاومت تبدیل گشته است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی افزود: اداره کل حفظ آثار استان طی سه سال قبل با راه اندازی دفاتر نمایندگی حفظ آثار در شهرستان ها، گسترش مأموریتی در سطح استان داشته که بحمدالله با حمایت مسؤلان محلی و نقش آفرینی پیشکسوتان جهاد و مقاومت و جوانان آتش به اختیار، اقدامات ارزشمندی در حوزه نشر ارزش های دفاع مقدس صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: ارتباط با یگان های ارتش جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف برقرار است. امیدواریم این ارتباط در جهت اجرای هر چه بهتر مأموریت های حوزه حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بیشتر از گذشته ادامه داشته باشد.
سردار یوسفعلی زاده در این دیدار، در مورد مأموریت های اداره کل حفظ آثار استان در حوزه تبلیغات و روابط عمومی، ادبیات و تاریخ، هنری و سینمایی، اسناد و مدارک، دانشنامه دفاع مقدس، فضای مجازی، پیشکسوتان جهاد و مقاومت، مشارکت زنان در دفاع مقدس و نشر ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس مطالبی را هم بیان کرد.


1400/12/01
12:27:57
5.0 / 5
894
تگهای خبر: ارتش , ایران , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل